Koszykarki Ostrovii przegrały we Wrocławiu ze Ślęzą

Koszykarki Ostrovii przegrały we Wrocławiu
Koszykarki Ostrovii w drugiej rundzie Pucharu Polski przegrały we Wrocławiu ze Ślęzą 62:71 i odpadły z tych rozgrywek. Najwięcej punktów dla naszej drużyny wywalczyły Misiek i Parysek

Trener Kasper Smektała cały czas powtarza, że najważniejsze są rozgrywki ligowe. Natomiast rywalizację w pucharze traktuje jako szansę pokazania się koszykarkom, które w pojedynkach pierwszej ligi grają mniej. Dlatego też swoją szansę, podobnie jak w pierwszym pojedynku pucharowym z Dekorexem Pabianice, dostały młode i utalentowane zawodniczki: Maria Łuczak, Aleksandra Pawlak i Anna Kasprzyk. I trzeba przyznać, że nie zawiodły. Pokazały, że warto w nie inwestować.

Do 14 minuty pojedynek był bardzo wyrównany. Wówczas Ostrovia prowadziła jeszcze 26:24. Później do głosu doszły zawodniczki z Wrocławia, które powoli budowały swoją przewagę. W 26 minucie zawodniczki Ślęzy wygrywały już 52:36. Jak się później okazało było to najwyższe prowadzenie wrocławianek w tym meczu. W końcówce koszykarki z Ostrowa odrobiły część strat, ale nie zdołały już pzrechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Ślęza Wrocław - Ostrovia Ostrów 71:62 (20:20, 16:11, 26:20, 9:11)
Ślęza: Bandyk 12, Tajerle 11, Zuchora 11, Pelc 8, Kret 6, Stachnik 6, Łata 5, Jasnowska 4, Winnicka 3, Czmochowska 3, Hołtyn 2, Śnieżek 0.
Ostrovia: Misiek 11, Parysek 10, Trzeciak 9, Mielczarek 8, Łuczak 7, Kudłak 5, Nowicka 4, Pawlak 3, Kasprzyk 3, Kaczmarek 2.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Koszykarki Ostrovii przegrały we Wrocławiu ze Ślęzą