Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarki Ostrovii przegrały z Dekorexem. Twierdza Ostrów padła! [ZDJĘCIA]

ŁB
Ostrovia - Dekorex
Ostrovia - Dekorex Łukasz Bartczak
Koszykarki Ostrovii przegrały z Dekorexem. Twierdza Ostrów padła! Ostrowianki zostały pokonane na własnym parkiecie po raz pierwszy w tym sezonie ligowym. Zawodniczki z Pabianic wygrały 79:74

Koszykarki Ostrovii przegrały z Dekorexem. Twierdza Ostrów padła!

Koszykarki Ostrovii, mimo iż zapewniły już sobie udział w fazie play-off w poprzedniej kolejce, chciały koniecznie wygrać niedzielne spotkanie. Jednak ten mecz od początku nie układał się po ich myśli. Szybko zdobyte punkty przez zawodniczki Dekorexu pozwoliły na prowadzenie gry. Po niespełna 3 minutach było 4:8, później trafiły Katarzyna Trzeciak i Karolina Kaczmarek, gra się wyrównała. Pabianiczanki odskoczyły jednak, prowadziły 16:11, a później 22:17. Pierwszą kwartę wygrały ostatecznie 26:23.

W drugiej partii ostrowianki nie potrafiły poradzić sobie z dobrze broniącymi i skutecznie atakującymi koszykarkami z Pabianic. Po celnych rzutach najskuteczniejszej w tym meczu Leony Jankowskiej ( w całym meczu 21 punktów) było 34:51.

Koszykarki Ostrovii przebudziły się w trzeciej kwarcie, lepiej broniły i atakowały skuteczniej, mimo iż trudno było im się przebić przez obronę bardzo wysokich pabianiczanek. Tę część wygrały 18:10. W ostatniej kwarcie również były lepsze od rywalek, zmuszały je do błędów, przechwytywały piłkę, a później z pasją atakowały. Na odrobienie straty było już jednak zbyt późno.

Najskuteczniejsza w ostrowskim zespole była Katarzyna Trzeciak, która rzuciła 16 punktów, Magdalena Parysek zdobyła 14 punktów, do tego miała 5 zbiorek, asystę i 2 przechwyty, Karolina Żurkowska i Agata Krygowska rzuciły po 12 punktów.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Dekorex Pabianice 74:79 (23:26, 12:27, 18:10, 21:16)

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!Koszykarki Ostrovii przegrały z Dekorexem. Twierdza Ostrów padła!