Lekcja ekstraklasowego basketu. Ostrovia - Lider Pruszków 48:95

BIN
Koszykarki Ostrovii w półfinałowym meczu Pucharu Polski nie miały żadnych szans z piątą drużyną esktraklasy, Liderem Pruszków

Do Ostrowa drużyna z Pruszkowa przyjechała w swoim najsilniejszym składzie m.in. z dwoma amerykankami, które mają na swoim koncie występy na parkietach zawodowej ligi WNBA. Briana Gilbreath występowała w drużynie Phoenix Mercury, a Sydney Colson broniła barw zespołu New York Liberty. Obie zawodniczki rozpoczęły pojedynek z Ostrovią w pierwszej piątce.

Ostrowianki potrafiły się przeciwstawić rywalkom przez pierwszych pięć minut. Wówczas na tablicy był remis 9:9. W miarę upływu czasu na parkiecie górowały silniejsze zawodniczki z Pruszkowa. Podopieczne Kaspra Smektały starały się zdobywać punkty rzutami z daleka, gdyż pod koszem nie miały żadnych szans ze znacznie wyższymi rywalkami. Po 20 minutach koszykarki Ostrovii przegrywały już różnicą 20 punktów - 23:43. W drugiej połowie zmęczone ostrowianki miały duże kłopoty, by nadążać za rywalkami
w obronie. Poza tym, nie grzeszyły skutecznością w ataku. W sumie za dwa trafiały na poziomie 28,9 proc., a za trzy 29,4 proc. To było stanowczo za mało, by nawiązać wyrównaną walkę z Liderem.

- To była bardzo dobra lekcja basketu dla moich zawodniczek - stwierdził po spotkaniu szkoleniowiec Ostrovii. - Mam nadzieję, że dziewczyny wyciągną wnioski, a zdobyte doświadczenie będzie procentować w kolejnych meczach.