Lider III ligi nadal wygrywa. Górnik Konin - Ostrovia Ostrów 0:1. FILM

BIN
Piłkarze Ostrovii, obok Unii Solec Kujawski, są zespołem, który w tegorocznych trzecioligowych rozgrywkach nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W Koninie pokonali skromnie miejscowego Górnika 1:0, a bramkę zdobył Krzysztof Gościniak

Ostrowianie byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. I rzeczywiście, od pierwszych munut przeważali. Niestety, swoich dobrych akcji nie potrafili wykończyć celnymi strzałami na bramkę Górnika. Golkipera gospodarzy próbowali pokonać: Maciej Stawiński i Daniel Kaczmarek. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, już w doliczonym czasie gry, Krzysztof Gościniak umieścił piłkę w bramce koninian.

W drugiej połowie nadal atakowali piłkarze z Ostrowa. Ale tego dnia mieli wyjątkowo rozregulowane celowniki. Pudłowali na potęgę. Gospodarze tylko raz zagrozili ostrowskiej bramce przy rzucie wolnym. Pewną interwencją popisał się jednak Dominik Sadowski. Najlepszą okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 58 minucie Krzysztof Molka, który po podaniu swojego imiennika Krzysztofa Gościniaka trafił tuż obok słupka. W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę dostał Marcin Wojciechowski i musiał opuścić boisko. Ostrovia kończyła mecz w dziesiątkę, ale dowiozła korzystny wynik.

Wynik:
Górnik Konin - Ostrovia 1909 0:1 (0:1)
Bramka: Krzysztof Gościniak (45 min)
Ostrovia: Sadowski, Reyer, Czech, Krawczyk, Szczepański, Molka, Wojciechowski, Szymanowski, Kaczmarek (68 min. Giecz), Gościniak (82 min. Izydorski), Stawiński (54 min. Kempiński).