Lider z Ostrowa

Ryszard Binczak
Piłkarze Centry nie grają ładnie, ale za to skutecznie
Piłkarze Centry nie grają ładnie, ale za to skutecznie Ryszard Binczak
Z dorobkiem 15 punktów gracze Centry Ostrów zajmują pierwsze miejsce z czwartej lidze grupy południowej

Piłkarze Centry Ostrów od początku sezonu spisują się rewelacyjnie. W pięciu dotychczas rozegranych meczach zdobyli komplet punktów i są liderem czwartej ligi. Podopieczni Marka Wojtasiaka mają już dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Płomykiem Koźminiec.

W spotkaniu ze Stalą Pleszew gracze z Ostrowa byli zdecydowanymi faworytami. Chociaż trzeba przyznać, że na boisku nie było tego widać. Gra od pierwszych minut była wyrównana. Chociaż już w 1. minucie po błędzie golkipera Stali gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Piłka po strzale Jakuba Józefiaka poszybowała jednak nad bramką pleszewską.

Piłkarze Stali odpowiedzieli bardzo dobrą akcją. W 6 minucie Paweł Wasie-lewski dośrodkował w pole karne. Celnie główkował Mateusz Zaworski, ale bramkarz Centry końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcu nadeszła 14 minuta. Bardzo ładną akcją popisał się Damian Grzeszczyk, który pociągnął piłkę do linii końcowej boiska, zagrał na ósmy metr do Jakuba Michalskiego, a ten ostatni umieścił piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego Patryka Lewickiego. Jednobramkowym prowadzeniem Centry zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron ple-szewianie rzucili się do odrabiania strat. Mimo kilku dogodnych okazji nie zdołali umieścić piłki w bramce Centry. Końcówka ostrowian była zabójcza. W 90 minucie Tomasz Adamczyk podwyższył na 2:0, a chwilę później trzecią bramkę zdobył Robert Bartczak.

W najbliższą sobotę, 3 września, piłkarze Centry o ligowe punkty będą walczyć na wyjeździe z Koroną Piaski.