Marta Walczykiewicz już oficjalnie w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Dominika Putto, Marta Walczykiewicz, i Katarzyna Kołodziejczyk.
Marta Walczykiewicz już oficjalnie znalazła się w kadrze narodowej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Taką decyzję przekazał jej trener reprezentacji Polski Tomasz Kryk po zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w miniony weekend. Kaliszanka zdecydowanie była najlepsza na swoim koronnym dystansie K1 200 m.

Marta Walczykiewicz już oficjalnie w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

To już jest pewne. Marta Walczykiewcz weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Mimo że w 2019 r. kaliszanka wywalczyła nominację podczas mistrzostw świata, okazało się, że faktycznie decyzja w tej sprawie należy do trenera kadry narodowej Tomasza Karyka.

- Podczas Mistrzostw Świata w 2019 roku wywalczyłam kwalifikację dla Polski a nie imienną dla zawodnika. Po srebrnym medalu w Pucharze Świata i złotym w Pucharze Polski trener Tomasz Kryk poinformował mnie, że popłynę w Tokio na 200 metrów - wyjaśnia zawodniczka..

Dwa medale Marty Walczykiewicz w Pucharze Polski

Podczas 3. Pucharu Polski w kajakarstwie, który odbył się w sobotę, 29 maja 2021 r. na torze regatowym Malta w Poznaniu, Marta Walczykiewicz zdobyła dwa medale: złoty w swojej koronnej konkurencji K1 200 metrów oraz brązowy w K1 500 metrów.

Na dystansie 200 metrów z dużą przewagą na mecie wyprzedziła dwie zawodniczki bydgoskiego Zawiszy - Dominikę Putto i wychowankę KTW Katarzynę Kołodziejczyk. Z kolei w finałowym wyścigu na 500 metrów przypłynęła na trzecim miejscu. Wygrała Karolina Naja (Posnania Poznań), a druga linię mety przepłynęła Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski).

Natomiast w dniach 3-6 czerwca 2021 r. na Malcie odbędą się Mistrzostwa Europy, podczas których Marta Walczykiewicz popłynie po medal na dystansie 200 metrów. Dodajmy, że o pozostałe trzy miejsca w kadrze na Tokio walczy 5 pięć zawodniczek.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]