Michał Grzesiak ze złotem Pucharu Świata!

ŁB
Michał Grzesiak zdobył złoty medal we włoskim Rimini gdzie rozgrywany był Puchar Świata w Kickboxingu 2016. Ostrowianin znalazł się tam w gronie blisko tysiąca zawodników. Wyczyn w nadmorskim, włoskim mieście jest życiowym sukcesem 27-latka.

Nasz zawodnik rywalizował w kategorii do 94 kilogramów w formule kick light. Najpierw okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy Danilo Zaccone. Pierwsza runda była bardzo wyrównana, ale później stracił siły i Polak bez problemów wygrał na punkty.

W wielkim finale kickbokser, który prowadzi Klub Samoobrony Respect w Ostrowie, pokonał aktualnego mistrza świata Piotra Wypchała, który został zdyskwalifikowany na 10 sekund przed końcem walki. Wygrane starcie z mistrzem świata nie było pierwszym w tym roku. W lutym Grzesiak wygrał z Wypchałem podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w Kartuzach. Wówczas była to niemała niespodzianka, teraz ostrowianin udowodnił, że jest lepszy od zawodnika Krakowskiej Akademii Taekwon-do.

Rimini, gdzie swój życiowy sukces zanotował Grzesiak, jest miejscem bardzo szczęśliwym dla zawodników sportów walki z naszego regionu. Brązowy medal, o którym wspominał nasz mistrz został wywalczony bowiem właśnie w tym mieście. Michał Grzesiak w 2015 roku walczył w kategorii do 91 kilogramów. W tej samej imprezie Patryk Frąszczak wywalczył również brązowy krążek. Z kolei jesienią 2014 roku w Rimini Miłosz Fluder został medalistą mistrzostw świata juniorów w kickboxingu. Zawodnik SSW Center-Team Odolanów z Rimini do Polski przywiózł brązowy krążek.