Mistrzostwa Kibiców w Wysocku na start. Znasz odpowiedzi na te pytania? Zgłoś się!

Najlepsi kibicie sportowi ubiegłorocznych zawodów w Wysocku Wielkim
Najlepsi kibicie sportowi ubiegłorocznych zawodów w Wysocku Wielkim TKO
Ile złotych medali zdobyli polscy sportowcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi? Jaki klub został Drużynowym Mistrzem Polski wśród seniorów na żużlu w 2014 roku? Jak nazywa się słynny rajd terenowy, który od 2009 roku odbywa corocznie na początku stycznia w Ameryce Południowej? Na te i wiele innych pytań będą musieli odpowiedzieć kibice, którzy zechcą rywalizować o miano superkibiców podczas zbliżających się wielkimi krokami XVI Mistrzostw Kibiców Sportowych Województwa Wielkopolskiego.

Finał imprezy odbędzie się dopiero w sobotę, 11 kwietnia, w siedzibie Terenowego Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim, ale teraz rusza pierwsza faza mistrzostw.

– Aby zakwalifikować się do finału wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 10 pytań wstępnych, które znajdą się poniżej – mówi Pitr Musieł, rzecznik prasowy TKO.

Do konkursu głównego zakwalifikują się osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytania wstępne, a odpowiedzi prześlą do 20 marca na adres: Klub Olimpijczyka Wysocko Wielkie, ul. Kościelna 52, 63-400 Ostrów Wielkopolski.
Podczas finału wszyscy uczestnicy napiszą test pisemny, a następnie sześciu najlepszych kibiców zakwalifikuje się do finału ustnego. Suma punktów z dwóch z dwóch etapów wyłoni najlepszego kibica sportowego.

Przypomnijmy, że najwięcej tytułów mistrzowskich na koncie do tej pory uzbierał poznaniak Sławomir Podrzycki. Ten wielki znawca sportu zwyciężał w mistrzostwach siedmiokrotnie.

Pytania konkursu wstępnego:
1. Ile złotych medali zdobyli polscy sportowcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi?
2. Podaj wynik meczu Polska - Niemcy rozegranego w ramach eliminacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 r.?
3. Jaką dyscyplinę sportu uprawiał Michael Schumacher?
4. W jakim kraju rozegrano ostatnie finały Mistrzostw Świata w piłce nożnej mężczyzn?
5. Ile razy w dziejach polscy siatkarze wywalczyli Mistrzostwo Świata w kategorii seniorów?
6. Jaki klub został Drużynowym Mistrzem Polski wśród seniorów na żużlu w 2014 roku?
7. Podaj imię i nazwisko polskiego kolarza, który w ubiegłym roku został Mistrzem Świata seniorów w wyścigu ze startu wspólnego?
8. Jak nazywa się słynny rajd terenowy, który od 2009 roku odbywa corocznie na początku stycznia w Ameryce Południowej?
9. W której konkurencji lekkoatletycznej startuje Tomasz Majewski?
10. W jakim mieście odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku?