Młodzicy Ostrovii w finale Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Szczecinie

Młodzi szczypiorniści Ostrovii bardzo udanie rozpoczęli udział w turnieju półfinałowym Pucharu Związku Piłki Ręcznej, który rozgrywany był w Szczecinie. Podopieczni Krzysztofa Kaźmierowskiego w pierwszym spotkaniu pokonali MKS Brodnicę 34:26 (16:15)

To nie był wcale łatwy pojedynek. Po 20 minutach gry młodzicy Ostrovii przegrywali trzema bramkami. Ale w drugiej połowie odrobili straty z nawiązką i zainkasowali dwa punkty.

W drugim pojedynku ostrowianie przegrali z gospodarzami turnieju MKS Kusy Szczecin 20:32 (8:15). W tej sytuacji o awansie do turnieju finałowego zadecydował trzeci pojedynek ze Spartakusem Zielona Góra. Rywale Ostrovii także mieli na swoim koncie jedno zwycięstwo i dlatego spotkanie to było bardzo wyrównane. Każda z drużyn robiła wszystko, by zapewnić sobie zwycięstwo dające awans z drugiego miejsca. Po pierwszej połowie ostrowianie prowadzili tylko jedną bramką 15:14. Ostatecznie wygrali cały mecz 33:29 i tym samym zajęli drugie miejsce w turnieju i awansowali do finału Pucharu Związku Piłki Ręcznej.

Trzeba dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Kowalewskiego z Ostrovii.