Nielba zbyt silna dla ostrowskich szczypiornistów. Ostrovia Ostrów - Nielba Wągrowiec 24:33

Piłkarze Ostrovii w pojedynku z Nielbą Wągrowiec nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali 24:33

Trener Filip Orleański zapowiadał, że jego podopieczni wyjdą na parkiet i będą walczyć z wiceliderem pierwszej ligi o każdą piłkę. Prawda natomiast okazała się taką, że szczypiorniści Ostrovii wyszli na boisko bardzo stremowani i wystraszeni.

Po 6 minutach przegrywali już 2:5. Niestety, gospodarze popełniali całe mnóstwo błędów. Tracili piłki w ataku próbując je dogrywać do swojego kołowego Pawła Piosika. Tyle tylko, że ten mimo najszczerszych chęci nie mógł wygrać walki z bardzo silnym kołowym Nielby, Mindaugasem Tarcijonasem.

Goście z minuty na minutę powiekszali przewagę i tuż przed końcem pierwszej połowy wygrywali już 14:8. Trzeba jednak przyznać, że ostrowianie ułatwiali im zadanie, gdyż nawet grając w przewadze nie potrafili odrobić strat do rywala. Dopiero po przerwie zaczęli lepiej bronić i w 44 minicie tracili do Nielby tylko dwie bramki - 20:22. Ale nie potrafili utrzymać koncentracji i za chwilę wągrowiczanie ponownie wywalczyli sobie pięć bramek przewagi - 21:26.

- Walczyliśmy, ale nie potrafiliśmy zagrać na wysokim poziomie przez całe 60 minut - mówi szkoleniowiec Ostrovii. - Niestety, mieliśmy zbyt wiele przestojów w grze, a z tak wymagającym rywalem nie można sobie pozwolić na chwile słabości.

Ostrovia Ostrów - Nielba Wągrowiec 24:33 (11:16)
Ostrovia: Tarko - Tomczak 6, Stupiński 5, P. Dutkiewicz 4, Martyński 4, Bielec 2, Wasilek 2, Jaszka 1, Piosik 0, Sobczak 0, Kierzek 0, Szefner 0.
Nielba: Kończewski, N. Witkowski - Kryszeń 10, Widziński 6, Tórz 5, Tarcijonas 3, Kieliba 3, Biniewski 2, Świerad 2, B. Witkowski 1, Smoliński 1.