Ostrovia 1909 remisuje, Centra wygrywa i jest liderem

Dwie ostatnie kolejki piłkarskiej III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej były dla ostrowskich drużyn rewelacyjne. Ostrovia zdobyła w nich 4 punkty, a rewelacyjna Centra zgromadziła komplet, 6 punków, i ponownie jest liderem tabeli

W sobotę na Stadionie Miejskim w Ostrowie kibice zobaczyli aż 6 bramek, a piłkarze Ostrovii wrócili z dalekiej podróży. Biało-czerwoni z kiepskiej strony zaprezentowali się do przerwy. W 7 minucie po błędzie w defensywie piłkę do ostrowskiej siatki skierował Mateusz Molewski. Ten sam piłkarz w 27 minucie zaskakującym strzałem z bocznego sektora boiska podwyższył na 2:0 dla gości. Do tego czasu pod drugą bramką niecelnie głową uderzał Tomasz Kempiński, a strzał Kamila Kucharskiego zblokowali obrońcy. W 35 minucie Karol Szymański uratował Ostrovię 1909 przed utratą kolejnego gola będąc lepszym w sytuacji sam na sam. 5 minut później Błażej Cyfert z rzutu karnego zdobył kontaktowego gola, po zagraniu piłki ręką przez przeciwnika. Niestety kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska Mateusz Molewski sprawił, że było już 1:3. Gracz Unii skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul Sebastiana Sobczaka.

W przerwie biało-czerwoni mobilizowali się do walki, bo przecież nie wszystko jeszcze było stracone. Po zmianie stron kibice widzieli na boisku lepiej grający zespół. W 62 minucie Błażej Cyfert ponownie trafił do siatki z rzutu karnego, po tym jak wcześniej sfaulowany został Tomasz Kempiński. Gospodarze dążyli wyjścia z twarzą z tego spotkania. W 83 minucie do stanu 3:3 doprowadził Tomasz Kempiński, kierując piłkę do siatki po dograniu jej z rzutu wolnego. Do samego końca biało-czerwoni walczyli o jeszcze korzystniejszy wynik, ale więcej bramek już nie padło.

Ostrovia 1909 - Unia Swarzędz 3:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Mateusz Molewski (7’), 0:2 Mateusz Molewski (27’), 1:2 Błażej Cyfert (42’, karny), 1:3 Mateusz Molewski (43’, karny), 2:3 Błażej Cyfert (62’, karny), 3:3 Tomasz Kempiński (83’)[j1]

Ostrovia 1909: Szymański - Krawczyk, Czech, Reyer, Sobczak (58' Wachowiak), Kaczmarek (55' Szymanowski), Michalski (60’ Rusek), Cyfert, Kucharski (60' Izydorski), Giecz, Kempiński.

W sobotę grała też Centra i zawodnicy Marka Wojtasiaka po raz kolejny zachwycili przywożąc cenne punkty z Solca Kujawskiego. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo, bo gospodarze postawili twarde warunki. Od pierwszego gwizdka ruszyli ostro do przodu, grali też bardzo agresywnie na całym boisku co nieco zaskoczyło piłkarzy Centry. Z upływem czasu nasza drużyna powoli zaczęła przejmować inicjatywę, stworzyła kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, niestety po jednej z akcji Dawid Kuczyński trafił tylko w poprzeczkę. Dobre interwencje notował Marcin Żółtek i do przerwy wynik był bez bramkowy.

Po zmianie stron Centra nie dała się już zaskoczyć i powoli zaczęła dominować na boisku. Akcje były co raz groźniejsze, a gospodarze ograniczali się do kontrataków. To co nie udało się Dawidowi Kuczyńskiemu w pierwszej połowie, udało się mu w drugiej (dokładnie w 61 minucie) kiedy to wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i zdobył bramkę dla Centry, jak się później okazało była to bramka na wagę trzech punktów.

Mimo dobrych sytuacji wynik nie uległ już zmianie, choć bliski zdobycia bramki był też Tomasz Adamiak, który trafił w poprzeczkę.

Unia Solec Kujawski - LKS "Centra" Ostrów wielkopolski 0:1
bramka: Dawid Kuczyński (61)

skład Centry: Żółtek, Wiącek, Piróg, Adamiak, Wandzel, Garbarek, Mierzyński, Strączkowski, Robin, Kuczyński(82`Stawiński), Michalski (75`Skrzypczak).