Ostrovia Ostrów gromi GKS Dopiewo 5:1. Beniaminek umacnia się na fotelu lidera

Piłkarze Ostrovii nie zwalniają tempa. Po zwycięstwie na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec aż 5:0 w minioną sobotę pokonali na własnym boisku GKS Dopiewo 5:1. Podopieczni Marka Nowickiego utrzymali pozycję lidera

Przed rozpoczęciem sezonu nikt nie przypuszczał, że beniaminek z Ostrowa będzie tak rewelacyjnie spisywał się w trzecioligowych rozgrywkach. Tymczasem otrowianie jeszcze nie przegrali meczu. Raz tylko zremisowali na własnym boisku z KS Luboński 0:0.

- Cieszymy się z wygranych, ale twardo chodzimy po ziemi i doskonale zdajemy sobie, że to dopiero początek rozgrywek - mówi Marek Nowicki, trener Ostrovii.

Pojedynek z GKS-em rozpoczął się znakomicie dla ostrowian. Już w 11 minucie bramkarza gości pokonał Krzysztof Gościniak. Piłkarz ten w 28 minucie został sfaulowany w polu karnym, a arbiter główny podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Marcin Wojciechowski. 12 minut później sędzia dopatrzył się, że piłkę ręką w polu karnym odbił Dariusz Reyer i wskazał na ,,wapno''. Goście wykorzystali szansę i strzelili bramkę kontaktową. Ale to było wszystko na co pozwolili im piłkarze Ostrovii, którzy zdobyli jeszcze trzy bramki i pewnie wygrali 5:1.

Ostrovia 1909 Ostrów - GKS Dopiewo 5:1 (3:1)

Bramki dla Ostrovii zdobyli: 1:0 Krzysztof Gościniak (11 min.), 2:0 Marcin Wojciechowski (28 min., rzut karny), 3:1 Tomasz Kempiński (45 min.), 4:1 Maciej Stawiński (48 min.), 5:1 Damian Izydorski (76 min).

Ostrovia zagrała w składzie: Sadowski - Czech, Reyer, Rusek, Krawczyk, Wojciechowski (70 min. Świtała), Molka, Izydorski (80 min. Kaczmarek), Giecz (46 min. Szymanowski), Gościniak (37 min.), Stawiński.