Ostrovia Ostrów - Polonia Środa Wielkopolska 1:0. Ostrowianie strzelili już w 43 sekundzie [ZDJĘCIA]

Wymarzony początek trzecioligowej przygody zaliczyli gracze Ostrovii Ostrów. Biało-czerwoni pokonali w inauguracyjnym meczu Polonię Środę Wielkopolską 1:0

Udany początek sezonu rozpoczął się dla ostrowskich kibiców tuż po pierwszym gwizdku sędziego. Niektórzy nie zdążyli rozsiąść się porządnie w fotelach na trybunie głównej stadionu miejskiego gdy do bramki gości trafił Maciej Stawiński. Bramka padła już w 43 sekundzie meczu, gdy z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Wojciechowski, futbolówka opuściła pole karne i przejął ją Krzysztof Gościnniak, który zagrał do Macieja Stawińskiego. Ten drugi wszedł z piłką w pole karne i łatwo pokonał Sławomira Janickiego.

W pierwszej połowie, mimo kilku groźnych akcji ze strony polonistów, to piłkarze Ostrovii zaprezentowali się lepiej. Tuż przed przerwą bliski podwyższenia rezultatu był Damian Izydorski. Otrzymał on podanie od, bardzo aktywnego w tej fazie meczu, Gościniaka, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Polonii.

Serca ostrowskich kibiców zadrżały, gdy tuż o zmianie stron z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Mateusz Woźniak. Ostrovia straciła ważny punkt zespołu, a to dało większą motywację piłkarzom gości.

W 52 minucie średzki zespół stanął przed szansą na odrobienie strat. Po dyskusyjnym faulu w polu karnym do wykonania jedenastki podszedł Maciej Kononowicz. Musiał on jednak uznać wyższość genialnie interweniującego Dominika Sadowskiego.

- Byłem przygotowany do obrony tego strzału, wiedziałem gdzie zwykle uderza Kononowicz i w który róg bramki się rzucić - mówił po meczu bramkarz gospodarzy.

Po obronie karnego ostrowianie kontrolowali to, co działo się na murawie, a zawodnicy Polonii stracili już nadzieję na odrobienie strat i nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy. Piłkarze Ostrovii strzelali na bramkę rywali 12 razy, 3 razy w światło bramki, goście strzelali 10 razy, w tym 4 razy interweniował Sadowski.

22 strzały w sumie oddały obie drużyny w sobotnim spotkaniu na Stadionie Miejskim. Jak wiadomo, ten najważniejszy oddał Maciej Stawiński.

Skład Ostrovii: Sadowski - Reyer, Czech, Woźniak (52' Szymanowski), Krawczyk, Rusek, Molka, Wojciechowski (88' Świtała), Izydorski (82' Kaczmarek), Gościniak (90' Giecz), Stawiński.

Żółte kartki otrzymali: Wojciechowski, Reyer oraz Sadowski.

Spotkanie z trybun oglądało 800 kibiców, w tym także spora grupa fanów ze Środy Wielkopolskiej.