Ostrovia Ostrów rozgromiła Chełminiankę Chełmno

Ostrovia Ostrów rozgromiła Chełminiankę Chełmno. Aż 5 bramek padło w odstępie 21 minut w sobotnim meczu tych drużyn na Stadionie Miejskim w Ostrowie.

Pierwsza odsłona kibicom nie dostarczyła wielu emocji. Biało-czerwoni zagrożenie rywalom kilka razy stworzyli po stałych fragmentach gry. W 9 minucie piłka po rzucie wolny Dariusza Reyera i główce Damiana Czecha wpadła do siatki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

W 56 minucie jednego z przeciwników w akcji sam na sam zatrzymał Jarosław Reyer, strzegący ostrowskiej bramki. Po chwili zawachania sędziowie przyznali rzut karny drużynie z Chełmna. Jego wykonania podszedł Dawid Szpankiewicz. Piłkarz gości trafił w słupek, ale szybko skuteczną dobitką popisał się Mateusz Komur.

Stracony gol podział gospodarzy mobilizująco, trener Piotr Konstanciak dokonał szybko kilka rotacji w składzie, co przyniosło dobre efekty. W 62 minucie do remisu doprowadził Daniel Kaczmarek. W 66 minucie Ostrovia 1909 prowadziła już 2:1, po tym jak rzut karny skutecznie egzekwował Błażej Cyfert (po faulu na Damianie Izydorskim). Biało-czerwoni poszli za ciosem i 120 sekund później Damian Czech skierował futbolówkę głową do siatki po rzucie rożnym. W 78 minucie rywali dobił Daniel Kaczmarek podwyższając na 4:1.

Z powodu choroby w spotkaniu nie mógł wystąpić Damian Błaszczyk.

Ostrovia 1909 - Chełminianka Chełmno 4:1 (0:0)