Ostrovia remisuje, Centra wygrywa, Victoria przegrywa, a Pogoń nadal liderem [ZDJĘCIA]

Pogoń Nowe Skalmierzyce i Centra Ostrów wygrały swoje mecze, Ostrovia Ostrów zremisowała, a Victoria Ostrzeszów została rozgromiona. Mecz Polonii Kępno się nie odbył.

Piłkarze Ostrovii Ostrów nie dali rady wygrać piątego meczu z rzędu w IV lidze. Biało-czerwoni zremisowali na własnym boisku w sobotę z zawodnikami Obry Kościan 2:2. Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty, zremisować się udało, ale wygrać spotkania już nie. Wszystkie bramki padały w pierwszej połowie. Dla miejscowych gole zdobywali Tomasz Kempiński i Daniel Kaczmarek. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć doktora Przemysława Chlebosia, który zmarł w piątek.

Piłkarze drugiej z ostrowskich ekip, która gra w IV lidze kończyli mecz w Gostyniu z Kanią w lepszych nastrojach. Niebiescy wygrali tam 2:0 po trafieniach Tobiasza Kupczyka i Tomasza Adamiaka.

Rekord meczów bez porażki śrubują gracze Pogoni Nowe Skalmierzyce. W sobotę biało-niebiescy wygrali w Rawiczu z Rawią 2:1, a gole dla zwycięzców strzelali Adam Majewski i Artur Stachowicz. Podopieczni Mariusza Kaczmarka ostatni mecz przegrali 19 października 2014 roku! Wówczas gracze z powiatu ostrowskiego musieli uznać wyższość kępnian przegrywając 1:2. Od tej pory w rozgrywkach ligowych nikt nie może znaleźć recepty na pokonanie Pogoni. Beniaminek IV ligi przedłużył serię spotkań bez porażki do 56 i nadal jest liderem tabeli.

Sobotni mecz przegrali zawodnicy Victorii Ostrzeszów i to dość wysoko. Podopieczni Piotra Konstanciaka dali sobie wbić 5 goli w Słupcy. Jedyne trafienie dla pokonanych zaliczył Patryk Pasiak.

Sobotni mecz Polonii Kępno z imienniczką z Leszna nie doszedł do skutku, bowiem ze względu na stan murawy po ulewnym deszczu spotkanie odwołano.