Ostrovia samodzielnym liderem. MKS Siedlce - Ostrovia 59:70

BIN
Koszykarki Ostrovii pokonały na wyjeździe wicelidera pierwszej ligi MKS Siedlce i po 13 kolejkach zostały samodzielnym liderem.

Mecz w Siedlcach rozpoczął się znakomicie dla ostrowianek, które po dziecięciu minutach prowadziły już 19:9. Wydawało się, że rozpędzone podopieczne Kaspra Smektały rozbiją rywalki. Tak się jednak nie stało. W drugiej kwarcie gospodynie zaczęły odrabiać straty. W 18 minucie po rzutach wolnych Małgorzaty Jurkowskiej MKS wyszedł na prowadzenie 35:34. Na przerwę zawodniczki trenowane przez Todora Mołłowa schodziły do szatni wygrywając 41:36.
- Powiedziałem w przerwę dziewczynom, że ten mecz jesteśmy w stanie wygrać i nie ma powodu, by się załamywać - mówi szkoleniowiec Ostrovii.

W 28 minucie Karolina Kaczmerek doprowadziła do remisu 48:48. Chwilę później ostrowianki miały już siedem punktów przewagi - 55:48. Od tego momentu kontrolowały już przebieg spotkania i ,,dowiozły'' korzystny rezultat do końcowej syreny.