Ostrowianki zdobyły stolicę. AZS Uniwersytet Warszawski - Ostrovia 55:78

Koszykarki Ostrovii wygrały kolejny ligowy pojedynek. Tym razem pokonały w stolicy AZS Uniewrsytet Warszawski 78:55

Od bardzo mocnego uderzenia rozpoczęły spotkanie w Warszawie koszykarki Ostrovii. Po 4 minutach prowadziły już 12:2. Gospodynie zupełnie nie potrafiły sobie poradzić z bardzo agresywną obroną podopiecznych Kaspra Smektały.

- Jeśli od pierwszych minut narzucimy rywalkom swój styl gry, to mamy duże szanse na zwycięstwo - mówił tuż przed rozpoczęciem pojedynku szkoleniowiec Ostrovii.

Mimo wysokiego prowadzenia trener przez całą pierwszą kwartę mobilizował swoje podopieczne do jeszcze szybszej i agresywniejszej gry. Efekt był taki, że po 6 minutach dziewczyny z Ostrowa wygrywały już 18:2. W drugiej kwarcie ostrowianki nie zwalniały tempa. Bardzo dobrze grą kierowała Martyna Cebulska, a skuteczna w ataku była Karolina Kaczmarek. W 14 minucie dziewczyny z Ostrowa prowadziły 31:19. Warszawianki dzielnie jednak walczyły i ostatecznie drugą kwartę zdołały zremisować 22:22.

Po zmianie stron koszykarki Ostrovii spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Grały długie akcje, by maksymalnie wykorzystać czas. Kolejne świetne spotkanie rozgrywała Agata Krygowska. Zawodniczka ta zaskakiwałą rywalki swoimi odważnymi wejściami pod kosz. A jak trzeba było, to trafiała z dystansu.

AZS Uniwersytet Warszawski - Ostrovia 55:78 (8:23, 22:22, 10:13, 15:20)
Ostrovia: Kaczmarek 15, Szymańska 14, Cebulska 13, Krygowska 11, Mielczarek 8, Parysek 8, Nowicka 5, Czaska 2, Misiek 2, Łuczak 0, Skupińska 0.
AZS: Żabielewicz 11, Fejdasz 10, Kijanowska 9, Romanek 8, Owczarek 6, Mańkowska 5, Bieniek 2, Paprocki 2, Sarna 2.