Piłkarze Ostrovii Ostrów przegrali sparingu z Chrobrym Głogów 1:2

Piłkarze Ostrovii w kolejnym meczu sparingowym przegrali na wyjeździe z drugoligowym Chrobrym Głogów 1:2. Podopieczni Marka Nowickiego zasłużyli jednak na słowa pochwały. Na tle znacznie wyżej notowanego rywala pokazali kilka bardzo dobrych zagrań

Już w 5 minucie bramkarza głogowian próbował zaskoczyć Michał Giecz. Ale piłkę po jego strzale golkiper wybił na rzut rożny. W 10 minucie pierwszą składną akcję przeprowadzili piłkarze Chrobrego i od razu trafili do siatki Ostrovii. Gola zdobył Łukasz Szczepaniak. W 30 minucie ostrowianie zaskoczyli swoich rywali. Grający na lewej obronie Kamil Krawczyk zmienił niespodziewanie stronę na boisku i popisał się celnym uderzeniem z odległości kilkunastu metrów. Wyrównująca bramka trochę zdenerwowała

piłkarzy z Głogowa, którzzy ruszyli do ataku. Przed stratą kolejnych goli ostrowian ratował jednak bardzo dobrze spisujący się w bramce Dominik Sadowski.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. W zespole Chrobrego na murawie pojawili się znani z występów w ekstraklasie Krzysztof Ulatowski i Zbigniew Grzybowski. W 70 minucie bliscy objęcia prowadzenia byli ostrowianie. Piłkę po ziemi w pole karne dograł Marek Szymanowski, a Marcin Wojciechowski atakowany przez dwójkę obrońców uderzył ostro lecz piłka trafiła w słupek. Chwilę później arbitrzy dopatrzyli się faulu w polu karnym. Skutecznie jedenastkę wykorzystał Mateusz Hałubiec i tym samym Chrobry wygrał 2:1

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?