18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Poznanianki poległy w Ostrowie. Ostrovia - INEA AZS Poznań 71:66 [ZDJĘCIA]

Koszykarki Ostrovii pokonały u siebie AZS Poznań. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla koszykarek z Poznania, które dopiero w końcówce pierwszej kwarty oddały inicjatywę ostrowiankom i minimalnie przegrały tę cześć spotkania

W drugiej gra była bardzo wyrównana, ale to podopieczne Kaspra Smektały schodziły na przerwę wygrywając 46:41. Jednak po zmianie stron, to poznanianki wyszły bardziej skoncentrowane i zaczęły odrabiać straty. Efekt była taki, że o końcowym wyniku decydowała ostatnia kwarta. W 36 minucie Ostrovia prowadziła 68:65. Obie ekipy zdawały sobie sprawę, że to już ostatni dzwonek, by pzrechylic szalę zwycięstwa na swoją stronę. Końcówka była bardzo nerwowa. Na trzy minuty przed końcem gospodynie prowadziły ledwie 68:66. Wówczas rzuty wolne wykonywała Martyna Cebulska, ale trafiła tylko jednego. Ale i zdenerwowane rywalki pudłowały. W 39 minicie Ostrovia wygrywała 69:66, a chwilę później już 71:66 po trafieniu Karoliny Kaczmarek. I takim rezultatem zakończył się ten bardzo ważny pojedynek.

Ostrovia - INEA AZS Poznań 71:66 (28:22, 18:19, 18:21, 7:4)

Ostrovia: Misiek 14, Cebulska 13, Krygowska 12, Parysek 10, Kaczmarek 7, Szymańska 6, Mielczarek 5, Czaska 4.
AZS: Marciniak 22, Idziorek 11, Adamowicz 8, Durak 8, Skowronek 8, Koperwas 7, Woźniak 2, Lewińska 0.