Rozbili Siedlce. SKK Siedlce - BM Slam Stal 64:97

Po bardzo dobrym meczu koszykarze BM Slam Stal Ostrów pokonali na wyjeździe SKK Siedlce

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 4:0. Ala ostrowianie nie zrazili się tym faktem i po celnym rzucie za trzy Wojciecha Szawarskiego wyszli na prowadzenie 5:4, a chwilę później po kolejnej akcji kapitana Stali oraz trafieniu z dystansu Łukasza Olejnika wygrywali już 12:7. Dobra postawa w obronie podopiecznych Mikołaja Czai przekładała się na skuteczną grę w ataku. W 7 minicie Stal prowadziła 20:8. Największym problemem ostrowskiego szkoleniowca
były faule wysokich zawodników. Łukasz Olejnik miał na swoim koncie już trzy przewinienia, a Wojciech Żurawski dwa. Tego pierwszego zastąpił Maciej Strzelecki, ale nie był on już tak groźny w ataku. Jednak koszykarze z Ostrowa spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po pierwszej kwarcie prowadzili 28:14. W drugiej odsłonie gracze SKK rzucili się do odrabiania strat. Bardziej agresywnie bronili, a w ataku ich akcje były znacznie szybsze. Dzięki temu w 13 minucie przegrywali tylko 24:33. Widząc co się dzieje trener Stali wysłał do boju Wojtka Szawarskiego, który od razu trafił za trzy. Swoje punkty dorzucił doskonale dysponowany tego dnia Adam Kaczmarzyk i w 15 minucie ostrowianie prowadzili 41:26. Ostatecznie na przerwę do szatni schodzili wygrywając 50:30 mając doskonałą skuteczność rzutów z gry na poziomie 63,3 proc., a gospodarze ledwie 37,5 proc.
Po przewie ostrowianie starali się długo rozgrywać swoje akcje i oddawać rzuty z dobrych pozycji. Efekt był taki, że rozluźnieni ostrowianie co rusz punktowali rywali i po trzech kwartach wygrywali 74:40. W ostatnich 10 minutach rozbici gospodarze nie podjęli już walki.

SKK Siedlce - BM Slam Stal 64:97 (14:28, 16:22, 10:24, 23:23)
SKK: Przybylski 10, Czerwonka 10, Kulikowski 9, Sulima 9, Chodkiewicz 9, Sobiło 8, Deja 5, Gałan 4, Basiński 0, Rapucha 0, Bal 0.
BM Slam: Żurawski 19, Szawarski 12, Dymała 12, Szumełda-Krzycki 11, Kałowski 10, Kaczmarzyk 9, Chmielarz 8, Sierański 6, Zębski 5, Olejnik 5, Strzelczyk 0.