Siarka - KKS Kalisz. Trzy punkty wywalczone w doliczonym czasie gry! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Siarka Tarnobrzeg - KKS Kalisz 1:2
Siarka Tarnobrzeg - KKS Kalisz 1:2 Marcin Radzimowski
W 14. kolejce eWinner II ligi KKS Kalisz spotkał się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego zwyciężyli 2:1, ale gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, a wcześniej stracili grając 11 na 9!

Siarka - KKS Kalisz 1:2. Trzy punkty wywalczone w doliczonym czasie gry!

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla kaliszan, bo już w 8 minucie Adrian Łuszkiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a Filip Kendzia uderzeniem głową zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie. W 12. minucie kapitalną okazję zmarnował Nestor Gordillo.

Od 20. minuty kaliszanie grali w przewadze jednego zawodnika, bo drugą żółtą kartkę za brutalny faul zobaczył Szymon Lewicki. Tuż przed przerwą Piotr Giel nie wykorzystał rzutu karnego - górą był bramkarz Siarki. Piotr Pietryga.

Od 65 minuty miejscowi grali w dziewięciu, bo Pietryga sfaulował na przedpolu wychodzącego na czystą pozycję Daniela Kamińskiego i zobaczył czerwoną kartkę. Niespodziewanie, po rzucie rożnym w 80. minucie, Marcin Stefanik z bliska pokonał kaliskiego bramkarza.

KKS-iacy uparcie dążyli do zwycięstwa. W 96. minucie, po rzucie rożnym, niepilnowany Jakub Wilczyński głową wpakował piłkę do siatki. To jego pierwsze, ale jakże ważne trafienie w kaliskich barwach.

- Kiedy szybko strzeliliśmy gola, a potem graliśmy w przewadze, to wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą – mówił Bartosz Tarachulski. – Rzut karny mógł zakończyć mecz, ale bramkarz obronił. Gospodarze ambitnie walczyli, potrafili w dziewięciu strzelić gola. Gratulacje dla trenera, rywali. Na koniec mieliśmy dużo szczęścia, że strzeliliśmy bramkę za trzy punkty. Z gry nie mogę jednak być zadowolony. Niewiele brakowało, a byłaby kompromitacja. Z drugiej strony widać, że Siarka ostatnio gra solidną piłkę.

Siarka Tarnobrzeg – KKS Kalisz 1:2 (0:1)

0:1 Filip Kendzia 8. min, 1:1 Marcin Stefanik 80. min, 1:2 Jakub Wilczyński 90+6. min.
Siarka Tarnobrzeg: 23. Piotr Pietryga – 16. Wojciech Bieniarz, 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik – 97. Piotr Kwaśniewski, 6. Marcel Tyl (46. min 28. Kamil Adamek), 10. Lukáš Hrnčiar (46. min 25. Szymon Kaliniec), 8. Iván Agudo (46. min 2. Paweł Mróz), 7. Ołeksandr Jacenko (70. min 1. Jakub Jędrychowski), 20. Bartosz Sulkowski (46. min 18. Piotr Cichocki) – 5. Szymon Lewicki.
KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 17. Jakub Głaz (60. min 16. Bartłomiej Putno), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 77. Daniel Kamiński (69. min 19. Piotr Zmorzyński) – 71. Kamil Koczy (60. min 6. Kasjan Lipkowski), 11. Michał Borecki, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (89. min 14. Bartosz Gęsior) – 9. Piotr Giel (69. min 38. Jakub Wilczyński).
Żółte kartki: Lewicki (2), Agudo, Cichocki, Bieniarz, Jędrychowski (Siarka) i Giel, Smoliński, Wilczyński, Łuszkiewicz, Kendzia (KKS).
Czerwone kartki: Szymon Lewicki (20. minuta, Siarka Tarnobrzeg, za drugą żółtą), Piotr Pietryga (65. minuta, Siarka Tarnobrzeg, za faul taktyczny).