Sokół odleciał w końcówce. Sokół Łańcut - BM Slam Stal Ostrów 88:85

Trzy minuty przed końcem meczu ostrowianie prowadzili z Sokołem Łańcut 83:80. Niestety, nie zdołali utrzymać tej przewagi i ostatecznie przegrali 85:88

Marcin Kałowski w Łańcucie zaprezentował się rewelacyjnie. Zdobył 31 punktów na rewelacyjnej wręcz skuteczności z gry 84,6 proc. Snajper Stali za dwa trafiał ze skutecznością 80 proc., za trzy aż 87,5 proc., a z linii rzutów wolnych się nie mylił i zaliczył skuteczność 100 proc. Do tego zaliczył 4 zbiórki, 1 asystę, 1 stratę i 2 faule. Sam jednak nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na korzyść BM Slam.

Wydawało się, że podopieczni Mikołaja Czai nie będą mieli większych kłopotów z pokonaniem Sokoła. Gospodarze nie mogli bowiem wystawić w meczu czterech swoich zawodników, którzy byli kontuzjowani albo chorzy - Tomasza Fortuny, Macieja Klimy, Piotra Hałasa i Kamila Gawrzydka. Tyle tylko, że zmiennicy którzy dostali szansę postanowili ją wykorzystać i zagrali doskonałe zawody. Walczyli o każdy metr parkietu i praktycznie cały czas mieli przewagę nad Stalą. Dopiero na 6 sekund przed zakończeniem
trzeciej kwarty Marcin Kałowski trafił po raz kolejny za trzy i wyprowadził Stal na prowadzenie 68:67.

W czwartej kwarcie wydawało się, że ostrowianie opanowali już sytuację. Ponownie za trzy trafił Marcin Kałowski doprowadzając do remisu 78:78, a później dzięki trafieniom Wojtka Szawarskiego byłi już 83:80 dla Stali. Jednak w końcówce gospodarze dwa razy trafili za trzy i na minutę przed końcem prowadzili 86:85.

- Chcieliśmy szybko odrobić straty, ale nie trafialiśmy - stwierdził po meczu Mikołaj Czaja, trener BM Slam Stal.

Sokół Łańcut - BM Slam Stal Ostrów 88:85 (26:21, 28:30, 13:17, 12:13)
Sokół: Pieloch 28, Młynarski 21, Baran 13, Dubiel 10, Balawender 9, Czerwonka 7, Buszta 0.
BM Slam: Kałowski 31, Dymała 12, Szawarski 12, Dryjański 10, Olejnik 9, Żurawski 8, Matczak 3, Chmielarz 0, Kaczmarzyk 0.