Stal Ostrów poległa w Łańcucie

Stal Ostrów poległa w Łańcucie: Ostrowscy koszykarze jechali do Łańcuta by walczyć o zwycięstwo, niestety zawodnicy Sokoła dość łatwo się z nimi uporali wygrywając 79:63.

W sobotę pierwszą kwartę wygrali goście, a do 16 minuty wszystko układało się po myśli żółto-niebieskich, Stalowcy doskonale wypełniali założenia taktyczne, byli skuteczni i walczyli dzielnie, później jednak po celnych rzutach Damiana Pielocha i Macieja Klimy Sokół przełamał opór Stali i wyszedł na prowadzenie 41:32. Goście w ostatnich minutach pierwszej połowy mieli przestój, który momentalnie odbił się na wyniku. Do szatni gospodarze schodzili prowadząc 41:34.

Po przerwie ostrowianie nie istnieli na tle świetnie dysponowanych gospodarzy, a koszykarze Sokoła dosłownie rozsmarowali koszykarzy z Ostrowa po parkiecie. W trzeciej kwarcie Stalowcy zdołali rzucić jedynie 8 punktów! Lepiej było w czwartej partii, ale było to zbyt mało na doścignięcie rywali.

Dla koszykarzy Stali sobotni pojedynek w Łańcucie był kluczowym w walce o awans do fazy play-off. Teraz szanse na walkę o awans ponownie się zmniejszyły. Kolejny mecz ostrowianie zagrają u siebie w sobotę z wiceliderem z Krosna.

Sokół Łańcut - Intermarche Bricomarche BM Slam Stal 79:63 (19:21, 22:13, 14:8, 24:21)

Sokół: Klima 20, Pacocha 17, Pieloch 11, Pisarczyk 11, Baran 8, Fortuna 7, Młynarski 5, Czerwonka 0, Miś 0.
Stal: Dymała 14, Kaczmarzyk 12, Ochońko 11, Olejnik 10, Żurawski 7, Andrzejewski 5, Prostak 4, Bodziński 0, Bonarek 0, Kałowski 0, Smorawiński 0.