18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Ostrów - Polski Cukier SIDEn Toruń 76:69. Wygrali dla prezes klubu [ZDJĘCIA]

Koszykarze BM Slam Stal Ostrów po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu pokonali Polski Cukier SIDEn Toruń 76:69

- To zwycięstwo dedykujemy prezes klubu Izabeli Kaczmarek, która zmaga się z chorobą - powiedział po meczu Wojciech Żurawski, center Stali Ostrów.

Dla obu drużyn był to bardzo ważny pojedynek. Ostrowianie przegrali dwa ostatnie spotkanie przed własną publicznością - ze Zniczem Pruszków i AZS Kutno - i bardzo im zależało, by przełamać tę fatalną passę. Natomiast koszykarze z Torunia przed rozpoczęciem sezonu stawiani byli w gronie faworytów, którzy walczyć będą o awans. Tymczasem spisują się znacznie poniżej możliwości i przed rozpoczęciem spotkania trener Eugeniusz Kijewski stwierdził, iż zawitał do Ostrowa po zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy po trzech minutach prowadzili 11:4. Od tego momentu koszykarze Stali Ostrów cały czas gonili rywala. Gdy tylko udawało im się doprowadzić do remisu torunianie znów ,,uciekali'' im na kilka punktów. Po dwóch kwartach przegrywali 30:33. Ale po przerwie podopieczni Mikołaja Czai zagrali jeszcze lepiej w obronie, poprawili skuteczność w ataku i powili zaczęli budować swoją przewagę. Niestety, goście celnymi rzutami za trzy niwelowali szybko straty. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem ostrowianie prowadzili 68:60. By jeszcze odmienić losy spotkania gracze Eugeniusza Kijewskiego szybko faulowali zawodników Stali, ale ci celnie wykonywali rzuty wolne.

Stal Ostrów - Polski Cukier SIDEn Toruń 76:69 (15:18, 15:15, 21:19, 25:17)
BM Slam: Kaczmarzyk 14, Żurawski 14, Olejnik 13, Chmielarz 11, Szumełda-Krzycki 10, Szawarski 8, Dymała 4, Dryjański 2, Dębski 0, Kałowski 0.
Polski Cukier: Jarecki 19, Żytko 14, Perka 9, Śmigielski 8, Kowalewski 8, Sikora 5, Szpyrka 4, Lisewski 2, Szymański 0.