Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Ostrów przegrała z WKK Wrocław [ZDJĘCIA]

Stal Ostrów przegrała z WKK Wrocław
Stal Ostrów przegrała z WKK Wrocław Łukasz Bartczak
Stal Ostrów przegrała z WKK Wrocław 66:68. Ostrowianie słabo zaprezentowali się szczególnie w trzeciej kwarcie, a później nie zdołali już dogonić rywali. Najwięcej punktów dla ostrowskiej ekipy ponownie zdobył Tomasz Ochońko (17 pkt).

Wydawało się, że Stalówka podniosła się z kolan, bo po ostatnich zwycięstwach z Wilkami Morskimi i w Jaworznie ostrowscy koszykarze znacznie zyskali w oczach kibiców. Tym bardziej, że byli waleczni i nieustępliwi. Tego zabrakło w sobotniej potyczce z młodymi zawodnikami WKK. Porażka z wrocławianami jest o tyle dotkliwa, że Stal przegrała jedynie dwoma punktami, a powinna mecz wygrać.

W sobotę gospodarze mieli słabe początki, start spotkania nie wyszedł im tak, jakby tego chcieli, podobnie było w trzeciej części meczu. Mimo szybko zdobytych punktów przez Wojciecha Żurawskiego, Tomasza Ochońkę i Marcina Dymałę Stal przegrała pierwszą kwartę 18:22. W drugiej było już znacznie lepiej, bo skuteczniej funkcjonowała obrona żółto-niebieskich. Pierwsza połowa skończyła się remisem 34:34.

Problemy zaczęły się w trzeciej kwarcie. Goście bronili lepiej, zbierali więcej piłek i walczyli pod koszem jak lwy. Tę część meczu WKK wygrał 22:10. Skończyła się ona niezbyt szczęśliwie dla Żurawskiego, który po walce z jednym z rywali upadł na parkiet, a zawodnik WKK spadł ciałem na jego głowę. Do leżącego zawodnika podbiegli ratownicy, a z trybun zbiegł nawet Rafał Żelanowski, lekarz i radny sejmiku wojewódzkiego. Ostatecznie środkowy Stali opuścił parkiet z kołnierzem ortopedycznym na szyi. Center zjawił się ponownie na parkiecie w czwartej kwarcie, ale szybko zszedł z boiska.

W ostatniej części meczu Stalówka rozpoczęła pogoń. Ostrowianie wyszli nawet na prowadzenie 61:60 po udanych rzutach wolnych Tomasza Prostaka. Później w wolnych nie mylił się Rafał Niesobski z WKK, a ostrowianom zabrakło czasu aby dogonić rywali. Kwarta zakończyła się wygraną Stali 22:12.

Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów - WKK ProBiotics Wrocław 66:68 (18:22, 16:12, 10:22, 22:12)
Stal: Ochońko 17, Żurawski 15, Dymała 13, Andrzejewski 7, Prostak 6, Bodziński 4, Spała 4, Olejnik 0, Smorawiński 0, Kaczmarzyk 0.
WKK: Koelner 14, Niesobski 11, Ł. Diduszko 9, B. Diduszko 7, Grzeliński 6, Trojan 6, Leńczuk 5, Szpyrka 4, Kolowca 4, Bochenkiewicz 2, Płatek 0, Łopatka 0.