Stal Ostrów w końcu zwycięska. Wygrana w Pruszkowie

Stal Ostrów w końcu zwycięska. Wygrana w Pruszkowie. Ostrowianie pokonali na wyjeździe Znicz Basket Pruszków 68:46. Było to ich dopiero siódme zwycięstwo w tym sezonie, ale cieszy, bo Stalówce udało się przerwać passę trzech porażek

Stal przegrała trzy ostatnie mecze u siebie, ostrowianie lepiej radzą sobie na wyjazdach. We własnej hali grali do tej pory ośmiokrotnie i wygrali zaledwie połowę meczów, na wyjazdach stosunek zwycięstw do porażek to 5:3. Zółto-niebiescy potwierdzili to w niedzielę w Pruszkowie.

Obie drużyny marzyły o zwycięstwie, bowiem doznały kilku porażek w spotkaniach ligowych z rzędu. Z tej wojny psychologicznej to zawodnicy z Ostrowa wyszli zwycięzcy.

Co prawda druga i czwarta kwarta zakończyły się remisowo, ale dominacja ostrowian w pierwszej i trzeciej partii nie podlegała dyskusji. Od początku meczu zawodnicy Stali zaatakowali z pasją rywali, ale też świetnie bronili nie pozwalając na konstruowanie skutecznych akcji. Pierwszą kwartę ostrowianie wygrali aż 18:8 i do końca kontrolowali to, co działo się na parkiecie.

Gospodarze popełniali strasznie dużo błędów (21 przy 10 gości). Najskuteczniejszym graczem zwycięskiego zespołu był Tomasz Ochońko, który zdobył 16 punktów. Dzielnie w atakach wspierali go koledzy z drużyny: double-double zaliczył doświadczony Wojciech Żurawski (14 punktów i 11 zbiórek), a 13 "oczek" na konto zapisał Marcin Dymała (miał też po 4 asysty i przechwyty). Swoje pierwsze punkty po powrocie do Stali zdobył Marcin Kałowski, rzucił za trzy punkty, miał asystę, zbiórkę i 4 faule.

Dzięki zwycięstwu koszykarze z Ostrowa w dalszym ciągu pozostają w grze o czołową ósemkę.

Znicz Basket Pruszków - Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów 46:68 (8:18, 16:16, 9:21, 13:13)

Znicz: Mieczkowski 8, Czosnowski 6, Lewandowski 6, Matuszewski 6, Aleksandrowicz 5, Linowski 5, Kulikowski 4, Wojtyński 4, Malewski 2, Janik 0, Put 0, Wierzchowski 0.
Stal: Ochońko 16, Żurawski 14, Dymała 13, Andrzejewski 12, Kaczmarzyk 6, Kałowski 3, Olejnik 2, Prostak 2, Bodziński 0, Bonarek 0, Spała 0, Smorawiński 0.