Stal Ostrów wygrała w Jaworznie

Stal Ostrów wygrała w Jaworznie. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Tomasz Ochońko. Do wyróżniających się graczy należeli też Wojciech Żurawski, Adam Kaczmarzyk i Tomasz Andrzejewski

Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego jechali do beniaminka I ligi z Jaworzna jako faworyci po zwycięstwo. Cel udało im się zrealizować, choć nie było to proste zadanie.

Ostrowscy koszykarze rozpoczęli sobotnie spotkanie od mocnego uderzenia i pierwszą kwartę wygrali 29:17. Bardzo dobrze w tek części meczu prezentował się Marcin Dymała, który w całym meczu wywalczył w sumie 15 punktów i 4 zbiórki.

Kolejne partie należały już do gospodarzy i gdyby czwartą kwartę zawodnicy Stali przespali tak jak dwie poprzednie, mogliby do Ostrowa nie przywieźć punktów. Nierówna gra, faule i straty omal nie doprowadziły do straty prowadzenia. W 5 minucie 3 kwarty zawodnicy MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno bardzo zbliżyli się do gości. W tym momencie na tablicy wyświetlony był wynik 61:62. W tym momencie zrobiło się dość nerwowo jednak chwilę później punkty zdobyli Adam Kaczmarzyk i nowy nabytek Stali - Tomasz Prostak, którzy trafili za 3 punkty.

Goście wrócili na odpowiednie tory i zaczęli zdobywać seryjnie punkty. Ostatnią kwartę Stalówka wygrała 127:18, a cały mecz 82:78.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Tomasz Ochońko. Do wyróżniających się graczy należeli też Wojciech Żurawski, Adam Kaczmarzyk i Tomasz Andrzejewski.

MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno - Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów 72:82 (17:29, 22:15, 15:11, 18:27)

MCKiS: Janiak 19, Kwiatkowski 18, Śpica 10, Wróbel 7, Gospodarek 6, Klocek 6, Goldammer 3, Przyborowski 3, Grochowski 0.
Stal: Ochońko 19, Kaczmarzyk 16, Dymała 15, Andrzejewski 11, Prostak 10, Żurawski 10, Bodziński 1, Olejnik 0, Smorawiński 0, Spała 0.