Stal Ostrów wygrała z KKS Kalisz w derbach III ligi koszykówki [ZDJĘCIA]

Koszykarze Stali Ostrów wygrali z KKS-em Drogbruk Kalisz w derbach regionu w rozgrywkach III ligi koszykówki. Żółto-niebiescy pokonali gości 86:72. Jest to już czwarte zwycięstwo podopiecznych Mikołaja Czaji w tym sezonie.

Gospodarze kapitalnie rozpoczęli derbowe starcie. Pierwszą kwartę wygrali 30:14, a drugą 21:18. Po przerwie goście z Kalisza bardziej postawili się faworytom, którzy w niedzielę zmierzą się w kolejnej rundzie Pucharu Polski z Polonią Leszno. Kaliszanie wygrali trzecią kwartę 22:18, a ostatnią odsłonę 18:17.

Stal mecz z Polonią rozpocznie o godz. 19:00 w hali przy ul. Kusocińskiego.

Stal Ostrów - KKS Drogbruk Kalisz 86:72 (30:14, 21:18, 18:22, 17:18)
Stal: M. Spała 26, Olejnik 18, K. Spała 14, Sierański 10, Jędrzejak 6, Chojnacki 4, Rosik 4, Gil 0, Pietrzak 0, Radzik 0, Woźnicki 0.
KKS: Kołodziej 30, Zyber 18, Oleszkin 9, Szymczak 7, Bartkowski 3, Kornacki 2, Pertkiewicz 2, Budziński 1, Ostrój 0.