Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Ostrów wygrała ze Spójnią i zagra w fazie centralnej IBC

ŁB
Stal Ostrów zagra w fazie centralnej IBC
Stal Ostrów wygrała ze Spójnią i zagra w fazie centralnej IBC. Ostrowska ekipa dzięki zwycięstwu 62:56 z zespołem ze Stargardu Szczecińskiego zajęła trzecie miejsce w turnieju Final Four Intermarche Basket Cup

Ostrowska ekipa dzięki zwycięstwu 62:56 z zespołem ze Stargardu Szczecińskiego zajęła trzecie miejsce w turnieju Final Four Intermarche Basket Cup, co daje awans do fazy centralnej tych rozgrywek.

Obie ekipy przegrały wysoko swoje mecze półfinałowe, ale to ostrowianie pokazali charakter i udowodnili, że potrafią się podnieść nawet po bardzo dotkliwej porażce.

Zawodnicy Stali fantastycznie rozpoczęli niedzielne spotkanie, co, jak się później okazało, było kluczem do końcowego sukcesu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:17 dla żółto-niebieskich, ale ostrowianie prowadzili już 24:12. W tej fazie meczu nie do zatrzymania byli Marcin Dymała, Tomasz Andrzejewski oraz Tomasz Ochońko.

Po bardzo dobrej pierwszej części meczu koszykarze z Ostrowa pozwolili rozwinąć skrzydła rywalom. Spójnia zaczęła zdobywać seryjnie punkty i udało jej się wyjść nawet na minimalne prowadzenie. Do końca drugiej kwarty toczyła się już walka kosz za kosz. W tym fragmencie spotkania dobre zmiany dali Michał Kwiatkowski, który pięciokrotnie asystował, oraz Bartłomiej Wróblewski (zdobył siedem punktów).

Do końca meczu toczyła się wyrównana walka, stargardzianie prowadzili w trzeciej kwarcie 41:34, ale ostrowianie zaczęli dobrze bronić, a później punktować. Prym w tym elemencie wiedli, najlepsi w tym meczu, Dymała i Ochońko. Później zwycięstwo przypieczętowały skuteczne rzuty wolne w wykonaniu Dymały, Ochońki i Tomasza Prostaka.

Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów - Spójnia Stargard Szczeciński 62:56 (24:17, 10:18, 16:15, 12:6)

Stal: Dymała 18, Ochońko 17, Andrzejewski 9, Olejnik 8, Prostak 5, Bodziński 4, Kaczmarzyk 1, Smorawiński 0, Spała 0.
Spójnia: Pytyś 14, Kwiatkowski 11, Wróblewski 9, Bodych 6, Ejsmont 5, Soczewski 4, Zarzeczny 4, Suliński 3, Dylik 0, Stokłosa 0.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Stal Ostrów wygrała ze Spójnią i zagra w fazie centralnej IBC