Szczypiorniści Ostrovii awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski juniorów

red
Dawid Bilski/ostrowwlkp.info
Wielki charakter pokazali we wtorkowy wieczór juniorzy KPR Ostrovia, którzy z nawiązką odrobili straty z Wągrowca i awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski w tej kategorii.

Hala SP nr 11 wypełniła się niemal w komplecie fanami szczypiorniaka. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o rozgrywki młodzieżowe w Ostrowie po raz ostatni tak wysoką frekwencję mieliśmy przed kilkoma laty, kiedy to w finałach MP juniorów o medale walczyli juniorzy trenera Jacka Kupczyka. Na trybunach pojawił się między innymi reprezentant Polski, Bartłomiej Jaszka.

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie od trafień Mateusza Wojciechowskiego i Michała Czerwińskiego. Ten pierwszy jednak w ciągu niespełna 10 minut dwukrotnie został odesłany przez sędziów na ławkę kar. Wykorzystali to goście, którzy w 6 minucie prowadzili 6:4. Nikła zaliczka Nielby utrzymała się do 27 minuty. Swoich kolegów poderwał Patryk Foluszny, któremu wcześniej nieszło zbyt dobrze między słupkami. Do remisu 11:11 doprowadził Czerwiński, a jeszcze przed przerwą bramkę z rzutu karnego dorzucił Ksawery Gajek.

Początek drugiej odsłony meczu należał do rozgrywającego świetne zawody Wojciecha Weisskopfa. Ostrowianin celnie mierzył z prawego skrzydła dwukrotnie z rzędu. Kolejną bramkę zdobył powracający do wysokiej formy Przemysław Herbik i było już 14:11 w 34 minucie. Goście przez kilka minut pozostawali bez celnego trafienia. Rywale ostrowian gubili się w ataku, osłabiali się natomiast w obronie otrzymując kary 2-minutowe. To bezlitośnie wykorzystali podopieczni Pawła Ruska. W 50 minucie Ostrovia prowadziła już 25:15 po trafieniu Herbika, grając w osłabieniu. Ostateczny rezultat to 28:19 na korzyść KPR Ostrovia.

Tym samym ostrowska drużyna zapewniła sobie udział ostatecznie w 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów. W tym sezonie rozgrywki na szczeblu centralnym mają nieco inny kształt. Biało-czerwoni w dniach od 30 stycznia do 1 lutego mają walczyć o awans do 1/4 MP w Kwidzynie.

KPR Ostrovia - Nielba Wągrowiec 28:19 (12:11)
Ostrovia: Foluszny - Czerwiński 8, Herbik 6, Gajek 6/1, Weisskopf 6, Wojciechowski 1, Stempniak 1, Antczak, Żuk, Walas, Seraszek.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu barażowym o udział w 1/4 MP Juniorów zespół Nielby Wągrowiec pokonał KPR Ostrovia 25:21.

Po kwadransie gry biało-czerwoni po trafieniu Michała Czerwińskiego prowadzili 6:3. Jeszcze przed przerwą miejscowi odrobili straty. Losy poniedziałkowego meczu rozstrzygnęły się w jego końcówce. Jeszcze w 54 minucie na tablicy widniał rezultat 20:20. Na ławkę kar wówczas powędrowali zawodnicy ostrowskiej drużyny, co wykorzystali gospodarze.

Nielba Wągrowiec - KPR Ostrovia 25:21 (13:12)

Ostrovia: Foluszny - Czerwiński 6, Gajek 4, Herbik 3, Weisskopf 2, Antczak 2, Stempniak 2, Wojciechowski 2, Seraszek.

Źródło: KPR Ostrovia