Mariusz Kurzajczyk
Międzynarodowy otwarty turniej kajak polo w Kaliszu i IV edycja Pucharu Polski
Międzynarodowy otwarty turniej kajak polo w Kaliszu i IV edycja Pucharu Polski Mariusz Kurzajczyk
W podkaliskim Szałem odbył się Międzynarodowy Otwarty Turniej kajak polo, który miał rangę zawodów Pucharu Polski. Gospodarzami imprezy było Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie, a juniorzy KTW wygrali swoją kategorię.

Międzynarodowy Otwarty Turniej kajak polo odbył się na zalewie Pokrzywnickim w marinie KTW Szałe. Udział w imprezie wzięły czołowe polskie ekipy, ale także goście zza granicy z Węgier i Litwy.

Aż w trzech kategoriach triumfował czołowy polski klub kajak polo Powiśle Warszawa. Ekipa ze stolicy nie wygrała jedynie w kategorii juniorów, w której triumfowali gospodarze imprezy z Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. To ogromny sukces, bo zawody miały rangę czwartej rundy Pucharu Polski.

- Wygrana daje nam już teraz zwycięstwo w Pucharze Polski - cieszy się Józef Muller z KTW Kalisz.

Drużyny KTW Kalisz w poszczególnych kategoriach zajmowały miejsca: dywizja 1 (seniorzy) - 6. na 12 drużyn, dywizja 2 (juniorzy) - 1. i 10. na 11 drużyn, dywizja 3 (młodzicy) - 6. i 8. na 8 ekip.