Twardą obroną pokonali akademików z Łodzi. Ostrovia - AZS UŁ PŁ Łódź 35:25 [ZDJĘCIA]

Szczypiorniści Ostrovii pokonali AZS UŁ PŁ Łódź 35:25. Dzięki tej wygranej podopieczni filipa Orleańskiego ,,uciekli'' ze strefy spadkowej i awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli pierwszej ligi

W pojedynku z akademikami z Łodzi gracze z Ostrowa zagrali wreszcie bardzo agresywnie w obronie. Widać było, że wszystkim zależy na zwycięstwie. Ale rewelacyjnie spisywał się Marcin Sobczak, który wychodził do rywali i nie pozwalał im na oddawanie rzutów. Poza tym, mobilizował kolegów do równie agresywnej gry. Dobra obrona przełożyła się na możliwość wyprowadzania szybkich kontr. Po 22 minutach ostrowianie wygrywali 13:9 i grali w osłabieniu. Ku zaskoczeniu wszystkich mimo braku jednego zawodnika zaprezentowali się przez te dwie minuty kary znakomicie. Strzelili rywalom trzy bramki nie tracąc żadnej. Ostatecznie wygrali 35:25.