UKS Arkady Raszków: Trzecie miejsce w drugiej lidze PZOS [ZDJĘCIA]

UKS Arkady Raszków: Trzecie miejsce w drugiej lidze PZOS. Zawodnicy UKS Arkady Raszków mogą zaliczyć miniony sezon do bardzo udanych. Co prawda nie udało się zdobyć medali w imprezach mistrzowskich, ale krążki zawisły na szyjach UKS w Mistrzostwach Polski Weteranów.

UKS Arkady Raszków: Trzecie miejsce w drugiej lidze PZOS

Poza tym było kilka wysokich miejsc w ważnych zawodach. Raszkowski klub zajął trzecie miejsce w drugiej lidzie Polskiego Związku Orientacji Sportowej, a jedenaste w Klubowych Mistrzostwach Polski.

Sporo radości przynieśli młodzicy, którzy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęli wiele czołowych miejsc, z sukcesami zakończyli raszkowianie Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegu na Orientację. Swoje biegi wygrały wówczas Wiktoria Sikora i Dominika Niezgódka.

– Czołowe miejsca dały nam pierwsze miejsce w punktacji klubów orientacji sportowej w Wielkopolsce i pierwszą pozycję wśród klubów powiatu ostrowskiego – mówi trener Adam Dutkowski.

SUKCESY UKS ARKADY W 2013 R.:

1. Ministerstwo Sportu i Turystyki – punktacja współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

W tej punktacji co roku UKS Arkady zdobywa punkty dla gminy, powiatu i województwa.
W 2013 roku zdobyliśmy 81,01 pkt.

Zdobyte punkty dały nam 477 miejsce wśród 3329 sklasyfikowanych klubów z całej Polski.

Punkty zdobyte przez nasz klub przyczyniły się do sklasyfikowania Powiatu Ostrowskiego na 101 miejscu wśród 362 powiatów, a Miasto i Gmina Raszków zajęła 274 miejsce wśród 886 punktujących miast i gmin.

Według tej punktacji UKS Arkady zajął pierwsze miejsce w Wielkopolsce wśród klubów orientacji sportowej.

Kluby Powiatu Ostrowskiego zdobyły w sumie 328,71 pkt.
UKS Arkady zdobył 24,64 % punktów zdobytych przez wszystkie klubu z powiatu.

2. Mistrzostwa Polski w biegu na orientację juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

Mistrzostwa Polski w sprincie – Zamość
9 miejsce Kaczocha Przemysław - kategoria do lat 18

Mistrzostwa Polski na średnim dystansie – Zamość
5 miejsce Brajer Dominika - kategoria do lat 18

Mistrzostwa Polski w sztafetowym biegu na orientację – Zamość
4 miejsce sztafeta juniorek do lat 18 w składzie Anna Matyba, Dominika Brajer, Joanna Kulas