UKS Basket Ostrów ma awans w kieszeni

Tak młode koszykarki UKS Basket cieszyły się ze zwycięstwa nad zespołem z Poznania i awansu do strefy centralnej UKS Basket
UKS Basket Ostrów ma awans w kieszeni: Koszykarki reprezentujące drużynę kadetek A ostrowskiego UKS Basket są już pewne awansu do rozgrywek strefowych. Zawodniczki zapewniły sobie miejsce w pierwszej trójce ligi pokonując na własnym parkiecie drużynę INEA AZS Poznań 82:73.

Mecz był bardzo emocjonujący, w szeregi obu ekip wkradła się nerwowość spowodowana stawką tego spotkania. Było sporo niedokładnych zagrań, ale mecz i tak stał na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej ostrowianki mogą być dumne z pewnego zwycięstwa.

Pierwszą kwartę późniejsze zwyciężczynie przegrały jednym punktem, a gra odbywała się punkt za punkt. Druga partia to już zdecydowana przewaga ostrowianek, które wyrównały a później odskoczyły rywalkom. Gospodynie prowadziły do przerwy 39:34. Chwilę wcześniej ich przewaga wynosiła 8 punktów.

– Po przerwie zagraliśmy dużo lepiej i przede wszystkim spokojniej – mówił po meczu Tomasz Główka, trener UKS Basket.

Tymczasem trzy koszykarki UKSBasket: Agata Kowalczyk, Julia Niełacna i Laura Wawrzyniak znalazły się w kadrze Wielkopolski przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody te odbędą się w Człuchowie. W poniedziałek zawodniczki zakończyły konsultację w Żerkowie.

UKS BASKET Ostrów Wielkopolski - Inea AZS Poznań 82:73 (15:16, 24:18, 22:19, 21:20)

Basket: Niełacna 20, Jakubowicz 18, Kowalczyk 13, Wawrzyniak 12, Walczak 9, Waliszewska 5, Jenczewska 5, Morgiel 0, Benedykcińska 0, Kasprzak 0, Kołata, Kania.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! UKS Basket Ostrów ma awans w kieszeni