Ważne zwycięstwo ostrowian. ŚKPR Świdnica - Ostrovia 21:27

BIN
Szczypiorniści Ostrovii pokonali ŚKPR Świdnicę 27:21. To pierwsze zwycięstwo podopiecznuch Filipa Orleańskiego w tym sezonie wywalczone na parkiecie rywala

Po przegranym meczu z Nielbą Wągrowiec piłkarze ręczni Ostrovii jechali do Świdnicy powalczyć o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. I udało się ten cel zrealizować.

- Praktycznie od samego początku prowadziliśmy w tym spotkaniu - mówi szkoleniowiec Ostrovii. - Chociaż nerwowych chwil w drugiej połowie nie brakowało.

Ostrowianie bardzo dobrze bronili i dzięki temu mogli wyprowadzać szybkie kontry. Dzięki takiej grze w 10 minucie wyszli na prowadzenie 5:4, a w 20 minicie wygrywali juz 10:5. Wydawało się, że teraz wystarczy grać bardzo spokojnie i kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ale gospodarze nie zamierzali łatwo oddać dwóch punktów. Świdniczanie poprawili grę w obronie i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Do przerwy udało im się zmniejszyć dystans do dwóch trafień 10:12. Cztery minuty po zmianie stron ŚKPR doprowadził już do remisu 13:13. Na szczęście fakt ten nie załamał piłkarzy z Ostrowa, którzy chwilę później ponownie wypracowali sobie dwie bramki przewagi. Jednak w 50 minucie po trafieniu Kamila Rogaczewskiego gospodarze wyszli na prowadzenie 19:18. Chwilę później mogli podwyższyć na 20:18, ale w bramce Ostrovii znakomitą paradą popisał się Filip Tarko. Ostrowianie chwycili wiatr w żagle i dwie minuty później prowadzili już 22:20 i nie pozwolili już sobie wydrzeć wygranej.