18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zabrakło szczęścia. Ostrovia - SMS PZKosz Łomianki 66:67 [ZDJĘCIA]

Na zakończenie rundy zasadniczej koszykarki Ostrovii niespodziewanie przegrały we własnej hali z SMS PZKosz Łomianki 66:67

Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Kaspra Smektały, które po pierwszej kwarcie prowadziły 16:7. Co prawda w tej cześci spotkania ostrowianki nie grzeszyły skutecznością, ale ponieważ bardzo dobrze broniły, to rywalki nie były w stanie rzucić im zbyt wiele punktów. Jednak w miarę upływu czasu do głosu doszły rywalki, które wiele punktów zaczęły zdobywać po szybkich kontrach. Poza tym, zawodniczki z Łomianek ustawiły obronę strefową, z którą zupełnie nie radziły sobie gospodynie. Starały się zdobywać punkty rzucając z dystansu, ale ich skuteczność była fatalna.

Po przerwie ostrowianki robiły wszystko, by zbudować sobie przewagę nad rywalkami. Walczyły bardzo ambitnie, a koszykarki SMS-u chwilami grały na pograniczu faul. Ostroiwianki musiały radzić sobie bez Katarzyny Szymańskiej, która została uderzona przez Jowitę Ossowską i już wiecej nie pojawiła się na parkiecie. Ten bardzo dobrej zawodniczki bardzo drużynie z Ostrowa brakowało. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund. Przy prowadzeniu SMS-u 67:64 ostatnią akcję spotkania rozgrywały
gospodynie. Niestety, nie zdobyły trzech punktów, które gwarantowały dogrywkę, a jedynie dwa i ostatecznie musiały pogodzić się z porażką.

W meczu tym szczególnie zabrakło punktów Agaty Krygowskiej, która oddała aż 12 rzutów z gry, ale ani razu nie trafiła do kosza rywalek. Cóż, czasmi zdarzają się takie mecze, że zawodniczce nic nie wpada. Szkoda tylko, że tak dośiadczona zawodniczka, po pięciu, sześciu pudłach nie zrezygnowała z rzucania i nie skupiła się na dogrywaniu piłek do lepiej dysponowanych koleżanek.

Ostrovia - SMS PZKosz Łomianki 66:67 (16:7, 11:22, 17:14, 22:24)
Ostrovia: Parysek 22, Cebulska 12, Kaczmarek 10, Mielczarek 8, Misiek 6, Czaska 4, Krygowska 2, Szymańska 2, Rosa 0.
SMS PZkosz: Stankiewicz 18, Poboży 12, Ossowska 10, Skrzecz 10, Bujniak 5, Miłoszewska 5, Rembiszewska 5, Duraj 2, Naczk 0,