Zabrakło zimnej krwi. Śląsk Wrocław - Ostrovia Ostrów 33:32

Szczypiorniści Ostrovii mogli spokojnie zremisować we Wrocławiu ze Śląskiem. Niestety, grając w przewadze nie zdołali pokonać gilkipera gospodarzy. Tym samym przegrali 32:33

Mecz ze Śląskiem rozpoczął się fantastycznie dla ostrowian, którzy po 12 minutach prowadzili już 8:1. W tym okresie gry nie do zatrzymania w ataku był Krzysztof Martyński. Zawodnicy Śląska nie potrafili także poradzić sobie z ostrowską obroną. W bramce doskonale spisywał się Filip Tarko. Po pierwszej połowie podopieczni Filipa Orleańskiego prowadzili 17:15. Po przerwie pojedynek był jeszcze bardziej wyrównany.

W 45 minucie na tablicy wyników był remis 25:25, a pięć minut później ostrowianie wygrywali 28:26. Wrocławianie walczyli ambitnie do samego końca i w 57 minucie wyszli na prowadzenie 32:29. Ale wówczas dwie minuty kary otrzymał gracz Śląska Bartosz Wróblewski. Piłkarze z Ostrowa szybko doprowadzili do remisu 32:32. Niestety, pozwolili by gospodarze grając w osłabieniu strzelili im bramkę i na minutę przed końcem pojedynku przegrywali 32:33. Mogli spokojnie doprowadzić jeszcze do remisu, ale
dwa razy graczy Ostrovii zatrzymywał bramkarz Śląska.

Śląsk Wrocław - Ostrovia Ostrów 33:32 (15:17)
Śląsk: Swat 6, Grobelny 5, Wróblewski 5, Celek 5, Herudziński 3, Makowiejew 3, Krzywda 2, Jędrzejewski 2, Zadura 2.
Ostrovia: Martyński 10, Tomczak 7, Wasilek 4, Stupiński 4, Jaszka 4, P. Dutkiewicz 2, Piosik 1, Bielec 0, Sobczak 0.