18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zawodniczki Stali Ostrów na Mistrzostwach Polski z dobrymi miejscami i wynikami

Zawodniczki Stali Ostrów na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łodzi zajęły dobre miejsca. Weronika Kowal w biegu finałowym na 400 metrów przez płotki osiągnęła rekord życiowy

Weronika Kowal w biegu finałowym na 400 metrów przez płotki zajęła szóste miejsce z nowym rekordem życiowym - 64,37 s. Roksana Podlewska, co prawda wywalczyła dopiero dziewiątą pozycję w skoku w dal, ale wynik 5,25 metra uzyskany w finale z pewnością jej nie satysfakcjonuje. Ale usprawiedliwieniem jej słabszej postawy jest fakt, że startowała na tych zawodach z kontuzją.

Dobrze spisały się Karolina Wawrzyniak i Dorota Stasiak, które awansowały do mistrzostw na dziewiętnastych pozycjach, a podczas zawodów zajęły obie - solidarnie - szesnastą pozycję. Karolina Wawrzyniak występująca w trójskoku już w pierwszym skoku eliminacyjnym pobiła rekord życiowy z wynikiem 10,59 m. Pozostałe dwa skoki niestety spaliła. Natomiast Dorota Stasiak pobiegła w eliminacjach na 400 metrów nieco gorzej od rekordu życiowego, lecz rezultatem 59,34 s awansowała do finału ,,B'' -
miejsca od IX do XVI. Tam zajęła ósme miejsce, czyli w ogólnej klasyfikacji szesnastą pozycję z nieco lepszym rezultatem - 59,31 s. Nie można zapomnieć również o sztafecie 4x400 metrów dziewcząt - Weronika Kowal, Martyna Melka, Dorota Nowicka i Dorota Stasiak - która uplasowała się na dziesiątym miejscu.

- Jesteśmy zadowoleni z występu naszych dziewcząt - mówi Marek Walczak, trener Stali Ostrów. - Największą niespodziankę sprawiła Dorota Stasiak, która jeszcze przed rokiem biegała na dystansach średnich i długich. Zauważyłem jednak u niej predyspozycje szybkościowe i przestawiliśmy ją na 400 m. Czas pokazał, iż była to trafna decyzja, gdyż w tym sezonie na tym właśnie dystansie odnosiła spore sukcesy z kwalifikacją na mistrzostwa kraju włącznie.

Zawodniczki Stali Ostrów na Mistrzostwach Polski z dobrymi miejscami i wynikami Zawodniczki Stali Ostrów na Mistrzostwach Polski z dobrymi miejscami i wynikami Zawodniczki Stali Ostrów na Mistrzostwach Polski z dobrymi miejscami i wynikami Zawodniczki Stali Ostrów na Mistrzostwach Polski z dobrymi miejscami i wynikami