Bieg Uśmiechu w Jankowie Zaleśnym [FOTO]

MWE
W Jankowie Zaleśnym odbył się I Bieg Uśmiechu pod hasłem „Biegać każdy może” połączony z festynem rekreacyjno-sportowym.

Pomysłodawcami biegu na dystansie 5 kilometrów ulicami Jankowa Zaleśnego byli dyrektor miejscowej szkoły podstawowej Anna Liberska i maratończyk Marek Frontczak, który ma na swoim koncie ukończenie już ponad 150 maratonów. Impreza miała na celu przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia, w myśl powiedzenia „biegając, uciekamy od zawału”. Gościem honorowym biegu był supermaratończyk Andrzej Jabłoński, który w 1997 roku przebiegł 1577 kilometrów z Kalisza do Watykanu, a rok później odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za promocję Polski.

Start i meta biegu w Jankowie Zaleśnym zostały usytuowane na placu przy sali wiejskiej. Wyznaczona przez organizatorów trasa prowadziła wokół tej miejscowości. W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Wcześniej rozegrane zostały krótsze biegi dla dzieci oraz młodzieży.
W kategorii mężczyzn w biegu głównym wygrał Krzysztof Szymański z Ostrowa Wielkopolskiego. Wyprzedził on Bartosza Pietrzyńskiego (Supermaraton Kalisz) i Wojciecha Perza (Ostrów). Jako szósta linię mety minęła najszybsza kobieta w stawce - reprezentująca barwy UKS Arkady Raszków Paulina Dudzińska. Druga wśród pań była zawodniczka Supermaratonu Kalisz Beata Kurzajczyk. Pierwszą dziesiątkę zamknął współinicjator biegu Marek Frontczak, natomiast w kategorii 50-latków wygrał Mariusz Kurzajczyk.

Organizatorami I Biegu Uśmiechu były Szkoła Podstawowa w Jankowie Zaleśnym wspólnie z władzami sołectwa i miejscową jednostką ochotniczej straży pożarnej. Publiczność miała okazję obejrzeć nie tylko zmagania biegaczy, ale również program artystyczny przygotowany przez dzieci.