Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dożynki w Raszkowie. Tłumy na koncercie Skaldów [ZDJĘCIA]

ŁB
Dożynki w Raszkowie
Dożynki w Raszkowie Łukasz Bartczak
Dożynki w Raszkowie: W niedzielę rolnicy z gminy Raszków dziękowali za tegoroczne plony. Nie tylko dla nich, ale dla wszystkich mieszkańców całego regionu przygotowano wiele atrakcji, a najwięcej osób obejrzało koncert kultowego zespołu Skaldowie

Święto rozpoczęło się od tradycyjnego korowodu dożynkowego. Później odprawiona została msza święta polowa z udziałem Raszkowskiego Towarzystwa Śpiewu.

Oprócz tradycyjnych stoisk, placu zabaw, karuzeli, prezentacji kół gospodyń wiejskich, kiermaszu rękodzieła, wystawy trofeów myśliwskich i maszyn rolniczych na stadionie sportowym w Raszkowie były też występy zespołów: Fenix, Swojacy i Głogowianie.

Największą gwiazdą imprezy będą jednak Skaldowie. W przyszłym roku minie pół wieku, odkąd istnieją. Przez dziesięciolecia na stałe wpisali się z repertuarem do historii polskiej muzyki rozrywkowej, a chyba każdy z nas zna takie przeboje jak: "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", "Cała jesteś w skowronkach" czy "Z kopyta kulig rwie". Niestety w trakcie koncertu z nieba zaczął bardzo mocno padać deszcz, później zrobiła się ulewa, która wygoniła sporo osób do domów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pojazdów Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w Kaliszu. Na pobliskim publiczność mogła obejrzeć choćby widowiskowe miażdżenie starych samochodów.

W tym roku gospodarzem dożynek gminnych było sołectwo Janków Zaleśny, a starościną imprezy była jego mieszkanka Joanna Duczmal. Prowadzi ona wspólnie z mężem Andrzejem gospodarstwo rolne, które specjalizuje się w produkcji bydła mlecznego. Pani Joanna sporo czasu poświęca dzieciom: 12-letniemu Kacprowi, 10-letniemu Stasiowi, 7-letniej Marysi i 5-letniemu Marcelowi.

Z kolei starosta dożynek, Mariusz Wiertelak, pochodzi z Sulisławia. Gospodarstwo przejął po swoich rodzicach, teraz prowadzi je wspólnie z żoną Kingą. Jest ono jednym z większych w regionie i ma 100 hektarów. Swoje plony pan Mariusz odstawia do cukrowni i spółdzielni mleczarskiej. Warto wspomnieć, że jego gospodarstwo może poszczycić się udokumentowaną historią istnienia już od 7 pokoleń. Wspólnie z żoną wychowują cztery córki: 15-letnią Nicolę, jej o dwa lata młodszą siostrę Vanessę , 10-letnią Sandrę i 5-letnią Ramonę.

Nasza redakcja objęła raszkowskie dożynki patronatem medialnym.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto