Julia Dutkiewicz mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku w dal [FOTO]

Julia Dutkiewicz wygrała w skoku w dal
Julia Dutkiewicz z ostrowskiej Stali została mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku w dal z rezultatem 5,24 m. W swojej drugiej konkurencji w skoku wzwyż uplasowała się na czwartym miejscu z wynikiem 1,55 m.

Niewiele do medalu zabrakło Martynie Pomykale, która wywalczyła czawrte miejsce w skoku w dal z rezultatem 4,99 m. Michał Zemski w skoku w dal uplasował się na dziesiątym miejscu z wynikiem 5,49 m. Ten sam zawodnik w biegu na 300 metrów zajął 12 miejsce z rekordem życiowym - 39,02 s. Debiutujący w tak poważnej imprezie Tomasz Jankowski w biegu na 100 metrów uplasował się na 18 miejscu - 12,29 s., a w biegu na 300 metrów zajął 20 miejsce - 40,28 s.

- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików dla dziewcząt i chłopców z rocznika 1998 i 1999 są drugą w hierarchii ważności imprezą - mówi Marek Walczak, trener Stali. - Zawody te przeprowadzono równolegle na ośmiu stadionach w kraju.

W każdym makroregionie wystartowali młodzi lekkoatleci z dwóch województw. Tylko zwycięzcy poszczególnych konkurencji wywalczyli bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Młodzików, które zostaną rozegrane pod koniec września w Radomiu.

Do tej grupy zwycięzców dokooptowani zostaną kolejni zawodnicy z list rankingowych, według limitów przyznanych na każde województwo. Julia Dutkiewicz zapewniła sobie bezpośredni awans do mistrzostw zajmując w skoku w dal bezapelacyjnie pierwsze miejsce.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Julia Dutkiewicz mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w skoku w dal