Koszykarki Ostrovii odpuściły ostatnią kwartę, ale wygrały

ŁB
Koszykarki Ostrovii odpuściły ostatnią kwartę, ale wygrały: Koszykarki Ostrovii pokonały na własnym parkiecie AZS Lublin. Katarzyna Trzeciak najskuteczniejsza

Ostrowskie koszykarki po porażce w Siedlcach potwierdziły, że na własnym parkiecie są niezwykle groźne. Wniedzielę, po dobrym meczu, pokonały drużynę z Lublina 71:64.

Kibice TSOstrovii nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku rywalizacji z KU AZS. Biało-czerwone od pierwszych sekund dominowały na parkiecie, po pięciu minutach prowadziły już 14:6. Dobrze broniły i były skuteczne w ataku, ale przy stanie 22:17 to zawodniczki z Lublina zaczęły seryjnie zdobywać punkty doprowadzając do remisu 22:22. W drugiej kwarcie to znów gospodynie wyszły na prowadzenie, jak się później okazało, nie oddały go już do końca meczu. Ta część spotkania zakończyła się zwycięstwem ostrowianek 20:17, a trzecią kwartę podopieczne Kaspra Smektały wygrały aż 17:8. W tej partii, podobnie jak w całym meczu rewelacyjnie zagrała Katarzyna Trzeciak, równie dobrze w hali przy ulicy Wrocławskiej zaprezentowała się Magdalena Parysek. Obie wspólnie zdobyły 39 punktów, miały też 11 zbiórek i 7 asyst.

Na ostatnią kwartę ostrowianki wychodziły z trzynastopunktową przewagą (59:46). Niestety zdecydowanie ją odpuściły i pozwoliły przeciwniczkom na rozwinięcie skrzydeł. Rywalki zaczęły skuteczniej atakować i trafiać do kosza, a w obronie grały lepiej niż do tej pory. Na odrobienie straty było już jednak zbyt późno i to ostrowianki cieszyły się ze zdobycia dwóch punktów.

Teraz przed biało-czerwonymi kolejny mecz we własnej hali, tym razem koszykarki Smektały podejmą zawodniczki AZS Uniwersytet Warszawski. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 9 lutego, o godz. 16:30.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KU AZS UMCS Lublin 71:64 (22:22, 20:16, 17:8, 12:18)

Ostrovia: Trzeciak 21, Parysek 18, Kaczmarek 9, Krygowska 6, Misiek 5, Nowicka 5, Żurkowska 5, Czaska, Mielczarek 0, Kudłak 2.
KU AZS: Głocka 14, Antczak 12, Witkoś 11, Kotonowicz 7, Skrzecz 6, Kaczmarska 6, Stanek 5, Furdak 3, Kasperska, Łodygowska.