Koszykarki Ostrovii przegrały w Aleksandrowie Łódzkim. W środę mecz z Liderem Swarzędz

W poprzedniej rundzie Ostrovii u siebie udało się pokonać zespół UKSBasket, o wyjazdowej porażce zdecydowała trzecia kwarta
Koszykarki Ostrovii przegrały w Aleksandrowie Łódzkim 68:74. Najwięcej punktów dla Ostrovii zdobyła rewelacyjna Magdalena Parysek. W środę mecz z Liderem Swarzędz.

Koszykarki Ostrovii nie będą mile wspominały wizyty w Aleksandrowie Łódzkim. Podopieczne Kaspra Smektały przegrały 68:74, ale utrzymały się na czwartym miejscu tabeli I ligi.

W meczu z goniącym Ostrovię UKS Basket potwierdziło się, że ostrowianki świetnie radzą sobie na własnym parkiecie, jednak nie potrafią skutecznie walczyć o punkty na wyjazdach. Do tej pory biało-czerwone z ośmiu rozegranych meczów w obcych halach wygrały jedynie dwa razy.

W sobotę zawodniczkom Ostrovii nie udało się powtórzyć dobrego wyniku z poprzedniej rundy, gdy pokonały koszykarki UKS-u 75 : 65. Spotkanie rozpoczęły dość nerwowo pozwalając na odskoczenie rywalkom. Przy stanie 5:10 dla gospodyń ostrowianki rozpoczęły jednak odrabianie strat i pod koniec pierwszej kwarty doprowadziły do remisu. Dobrą passę kontynuowały w drugiej odsłonie spotkania i na przerwę, po celnej „trójce” Edyty Mielczarek, schodziły prowadząc 40:38.

W trzeciej kwarcie zawodniczki UKSBasket z pasją ruszyły do ataków i zdobyły 12 punktów z rzędu. Po tym ciosie ostrowianki długo nie potrafiły się podnieść, a gospodynie były coraz skuteczniejsze. Ta partia meczu zakończyła się wynikiem 28:12 dla UKS-u. Mimo iż przed ostatnią kwartą zespół z Aleksandrowa Łódzkiego prowadził 14 punktami zawodniczki Ostrovii postanowiły walczyć do końca, a sygnał do odrabiania strat dała Agnieszka Misiek, która trafiła z wyskoku za dwa punkty doprowadzając do stanu 70:54. Później punkty zdobyły jeszcze Magdalena Parysek, Edyta Mielczarek, a z rzutów wolnych nie myliły się Katarzyna Trzeciak i Karolina Kaczmarek, ostrowiankom zabrakło jednak czasu na wygranie tego spotkania.

Najwięcej punktów dla Ostrovii zdobyła rewelacyjna Magdalena Parysek, która rzuciła 20 „oczek”, dzielnie wspierały ją Karolina Kaczmarek (17 punków) i Edyta Mielczarek (12 punktów i 3 asysty).

Już w najbliższą środę ostrowianki zmierzą się u siebie z ekipą Lidera Swarzędz. Rywal biało-czerwonych zajmuje w lidze 6. miejsce i ma tylko punkt straty do Ostrovii. Mecz w hali przy Gimnazjum nr 1 o godz. 18:00.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!