Koszykarki Ostrovii rozpoczęły turniej od zwycięstwa [ZDJĘCIA]

Ostrovia - Lider Swarzędz
Ostrovia - Lider Swarzędz Łukasz Bartczak
Koszykarki Ostrovii rozpoczęły turniej otwarcia sezonu 2014/2015 rozgrywany w halach przy ul. Wrocławskiej i Waryńskiego zwycięstwem nad zawodniczkami Lidera Swarzędz. Biało-czerwone wygrały 69:64

Koszykarki Ostrovii rozpoczęły turniej zwycięstwem nad zawodniczkami Lidera Swarzędz. Biało-czerwone wygrały 69:64.

Pierwsza kwarta była w ich wykonaniu rewelacyjna. Podopieczne Andrzeja Kowalczyka prowadziły w niej już 20:9, także na początku drugiej grały skutecznie. Później jednak pojawiły się błędy w ataku i obronie, niepotrzebne straty piłki i niedokładne podania. Zamieszanie w szeregach miejscowych świetnie wykorzystywały zawodniczki Lidera i, głównie dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty, zmniejszyły stratę do kilku punktów.

Po przerwie również naszym koszykarkom nie było łatwo, ale biało-czerwone starały się popełniać mniej błędów, a przede wszystkim grać skuteczniej. Zwycięstwo udało im się dowieźć już do końca.

Pierwsza wygrana w turnieju cieszy, martwi z kolei strata dwóch ważnych zawodniczek, jeszcze w pierwszej kwarcie na ławce rezerwowych z opatrunkiem na nodze usiadła Karolina Żurkowska, później, gdy gospodynie zaczęły hurtowo tracić punkty i starając się nie stracić prowadzenia zaczęły grać z większym zaangażowaniem na parkiet upadła Martyna Cebulska. Nasza rozgrywająca długo nie podnosiła się z podłogi trzymając się za kolano. Chociaż już do końca nie wyszła na boisko, a noga obłożona była lodem, starała się ją rozruszać.

Oby te urazy okazały się niegroźne, bo drużyna potrzebuje obu zawodniczek, także w meczach przedsezonowych.

Ostrovia - Lider 69:64 (22:9, 15:24, 16:14, 16:17)

Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Milena Krzyżaniak 15, Edyta Mielczarek 14, Karolina Kaczmarek 12, Magdalena Parysek 7, Paulina Rozwadowska 6, Marta Mistygacz 5, Martyna Cebulska 4, Karolina Żurkowska 4, Joanna Stempniewicz 2.

W drugim meczu turnieju Basket Konin pokonał MKK Siedlce 75:67.

W sobotę (20 września) MKK Siedlce zmierzy się z Liderem Swarzędz o godz. 16.30 w hali Gimnazjum przy ul. Waryńskiego, a Ostrovia zagra z Basketem Konin o godz. 19.00 w hali Gimnazjum przy ul. Wrocławskiej.

W niedzielę (21 września) o godz. 10.30 Basket Konin walczył będzie z Liderem Swarzędz, a o godz. 12.30 Ostrovia zmierzy się z MKK Siedlce. Oba mecze w hali Gimnazjum przy ul. Wrocławskiej.