KPR Ostrovia wygrywa na inaugurację I ligi! [ZDJĘCIA]

KPR Ostrovia wygrywa na inaugurację I ligi! Biało-czerwoni pokonali na wyjeździe ŚKPR Świdnicę 28:27. ajwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny zdobyli Arkadiusz Galewski i Jakub Tomczak, z dobrej strony pokazali się też Patryk Staniek i Michał Bałwas

KPR Ostrovia wygrywa na inaugurację I ligi

W sobotę na parkiecie w Świdnicy były emocje i dramatyczna końcówka. Mecz obfitował w nagłe zwroty akcji. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Witolda Rojka, którzy błyskawicznie odskoczyli na 3:0. W 5 minucie po trafieniu Arkadiusza Galewskiego Ostrovia utrzymywała przewagę trzech goli (5:2), ale następne minuty należały do świdniczan. Seria bramek Mateusza Piędziaka i Kamila Rogaczewskiego dała prowadzenie 12:8 w 19. minucie.

Ostatnie fragmenty pierwszej połowy, to znów jednak lepsza gra ostrowian. Zwieńczeniem tego okresu był przechwyt w obronie i skuteczna kontra zakończona przez Tomasza Klarę. Ta akcja dała Ostrovii prowadzenie do przerwy 15:14.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bardzo nerwowo. Pierwsi z letargu ocknęli się goście. W 41. minucie po raz pierwszy odskoczyli na cztery bramki (21:17). Dobre zawody rozgrywali Patryk Staniek i Jakub Tomczak, a także Michał Bałwas. W 51 minucie Staniek podwyższył na 26:19 i wydawało się, że większych emocji już nie będzie.

Później nastąpił kolejny zwrot. Świdniczanie poprawili obronę, a między słupkami dobrą zmianę dał Dariusz Bajkiewicz. Gospodarze zaczęli szybko zmniejszać dystans. Na pół minuty przed końcem Michał Rzepecki rzucił kontaktową bramkę dla ŚKPR-u (26:27). Kolejny atak Ostrovii przyniósł gościom rzut karny, który wykorzystał nieomylny na linii siódmego metra Galewski. Świdniczanie odpowiedzieli jeszcze bramką Krzysztofa Misiejuka, ale nie zmieniło to faktu, że z dwóch punktów cieszyli się biało-czerwoni.

ŚKPR Świdnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:28 (14:15)
ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz - K. Rogaczewski 8, Misiejuk 5, Krzaczyński 3, Piędziak, 3, Rzepecki 2, Karpiński 2, P. Rogaczewski 2, W. Makowiejew 1, Dębowczyk 1, Węcek, Czerwiński, Bieżyński, Motylewski
Kary: 10 minut
Karne: 4/2

Ostrovia: Tarko, Adamczyk - Galewski 6, Tomczak 5, Staniek 5, Bałwas 4, Śliwiński 3, Jedwabny 2, P. Dutkiewicz 1, Bielec 1, Klara 1, Jaruzel, Kierzek
Kary: 8 minut
Karne: 4/4

1. kolejka (13/14.09.2014)
Siódemka Miedź Legnica - MTS Chrzanów (14.09)
Olimpia Piekary Śląskie - Viret CMC Zawiercie 25:28 (14:14)
SPR Tarnów - KSSPR Końskie 25:33 (10:13)
MKS Kalisz - AZS Przemyśl (14.09)
PE Gwardia Opole - KSZO Ostrowiec Św. 36:26 (21:9)
UKS Olimp Grodków - AZS UZ Zielona Góra 26:19 (11:9)

Biało-czerwoni pierwszy mecz nowego sezonu na własnym parkiecie zagrają 20 września z MTS Chrzanów.

Za: sportowefakty.pl

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! KPR Ostrovia wygrywa na inaugurację I ligi