KPR Szczypiorno Kalisz zaprosił na turniej masterów i dzieci. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
KPR Szczypiorno Kalisz zaprosił na turniej masterów i dzieci
KPR Szczypiorno Kalisz zaprosił na turniej masterów i dzieci KPR Szczypiorno Kalisz
Kilkaset zawodniczek i zawodników przyciągnął rozgrywany w miniony weekend ogólnopolski turniej piłki ręcznej zorganizowany przez Stowarzyszenie Klub Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz. Mecze rozgrywano w halach sportowych w Nowych Skalmierzycach i w Gołuchowie.

Wydarzenie przyciągnęło zarówno weteranów handballowych parkietów, jak i najmłodszych adeptów piłki ręcznej. Równocześnie odbywał się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Vossloh Cup 2023 i rozgrywany równocześnie Turniej Piłki Ręcznej Dzieci “Szczypiorniak” Gladiatorzy Naszych Czasów. W tej rywalizacji wzięli udział utalentowani chłopcy i dziewczęta z roczników 2011 i 2010. Projekt został zrealizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Wśród chłopców najlepsza okazała się Skalmex Akademia Nowe Skalmierzyce prowadzona przez Klub Piłki Ręcznej „Szczypiorno” Kalisz, a w rywalizacji dziewczynek zwyciężył MKS MOS Śląsk Wrocław. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Nina Kobylecka z SPR Kępno. Najlepszą bramkarką została Michalina Walczak z drużyny 3D SMART Szczypiorno Kalisz. Najlepszym strzelcem okazał się Jędrzej Komorowski, a najlepszym zawodnikiem turnieju Kamil - obaj reprezentują Skalmex Akademie Nowe Skalmierzyce.

Rywalizacja zarówno wśród masterów, jak i dzieci dostarczyła wiele pozytywnych emocji. Dzięki wsparciu władz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce jedna z grup mastersów oraz dzieci miały możliwość rywalizowania w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Z kolei dzięki wsparciu panie oraz druga grupa mastersów toczyły swoje boje w hali widowiskowo-sportowej w Gołuchowie, dzięki wsparciu miejscowego samorządu. Tutaj także odbyła się rywalizacja decydująca o końcowej klasyfikacji wśród panów. Najlepsza okazała się ekipa SPR Gorzyce Wielkie, która w finale pokonała zespół Old Ostrovia. Wśród pań triumfowała drużyna Young Ladies Lublin, która w finałowym była lepsza od SPR Jelenia Góra. Najlepszą strzelczynią Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Vossloh Cup 2023 została Ewa Nowicka, która zaliczyła 16 trafień. Wśród panów królem strzelców został Arkadiusz Galewski z KPR Szczypiorno Kalisz, autor 22 bramek. Najlepszą bramkarką została Maja Olejnik z SPR Jelenia Góra, a najlepszym bramkarzem Miłosz Smoliński z Old Ostrovia. Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Weronika Stefańska z Young Ladies Lublin, a tytuł najlepszego zawodnika Paweł Dutkiewicz z SPR Gorzyce Wielkie.