Ostrovia Ostrów przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:1

Ostrovia Ostrów przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:1 i spadła w tabeli II ligi
Ostrovia Ostrów przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:1. Piłkarze Ostrovii nie będą miło wspominać wyjazdu do Katowic. Podopieczni Marka Nowickiego spadli na 14 miejsce w tabeli drugiej ligi.

Przed wyjazdem do Katowic nastroje w ostrowskiej drużynie były bardzo dobre. Zespół został wzmocniony. Klub podpisał kontrakt z Maciejem Kowalskim-Haberkiem. Ten utalentowany 19-latek został wypożyczony z Zagłębia Lubin. Wypchnął on ze składu Dawida Radomskiego, który także był przymierzany do Ostrovii.

Natomiast do bramki powrócił Dominik Sadowski. Golkiper wyjaśnił już sobie wszystkie nieporozumienia z klubowymi działaczami i mecz z Rozwojem Katowice rozpoczął w wyjściowej jedenastce.

Od pierwszych minut mecz toczył się najczęściej w środkowej cześci boiska. W 19 minucie blisko zdobyćia prowadzenia dla Ostrovii był Krzysztof Gościnak. Niestety jego strzał z pięciu metrów był zbyt słaby i piłkę na rzut rożny wybił golkiper z Katowic. Gracze Rozwoju również mieli swoja okazję na zdobycie gola.

W 27 minucie uderzał z sześciu metrów Rafał Wawrzyńczok, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Od początku drugiej połowy zarysowała się lekka przewaga Ostrovii, ale żaden z graczy nie potrafił umieścić piłki w siatce bramki rywali. Tymczasem gospodarze wyprowadzali bardzo groźne kontry.

W 64 po strzale pomocnika Rozwoju piłka uderzyła w boczną siatkę bramki Ostrovii. W odpowiedzi ostrowianie wyszli z kontra i po raz kolejny szanse na bramkę zmarnował Krzysztof Gościniak. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami w 89 minucie piłkę przed polem karnym stracił Damian Michalski, a napastnik Rozwoju Sebastian Gielza zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Ostrovia Ostrów przegrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 0:1