Ostrovia Ostrów wygrała sparing z Jutrzenką Warta

red
Ostrovia Ostrów wygrała sparing z Jutrzenką Warta. 3 bramki padły w sobotnim sparingu Ostrovii 1909 Ostrów z czwartoligowcem z grupy łódzkiej, zespołem Jutrzenki Warty.

W meczu tym nie zagrał chory Bartosz Pawłowski oraz Szymon Sołtyński z powodów osobistych. Pełne 90 minut w ostrowskiej bramce rozegrał Konrad Łojek. 17-latek już w pierwszych minutach dwukrotnie przez rywali został zmuszony do interwencji. Po drugiej stronie boiska uderzał Marek Szymanowski, ale futbolówkę złapał golkiper gości. W 35 minucie z czystej pozycji strzelał Marcin Górecki, ale spudłował.

W 65 minucie wynik spotkania otworzył Daniel Kaczmarek, który celnie główkował po rzucie rożnym wykonanym przez Michała Wrzesińskiego. Rywale szybko odpowiedzili i zaskoczyli Łojka uderzeniem z dystansu. W 75 minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Krzysztof Gościniak ustalając rezultat na 2:1 dla biało-czerwonych.

W ostrowskim zespole na boisku zaprezentował się Dawid Przybyszewski. 17-letni wychowanek Piasta Kobylin, w rundzie jesiennej zdobył 5 bramek dla drużyny Astry Krotoszyn. W sobotnim meczu zagrał przez 30 minut, oddając 2 groźne strzały.

Skład Ostrovii 1909:
Konrad Łojek - Kamil Krawczyk, Błażej Cyfert, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Dmytro Rodin, Maciej Kowalski-Haberek (46' Bartosz Szepeta), Michał Wrzesiński, Daniel Kaczmarek, Robert Skrobacz (46' Krzysztof Gościniak), Marcin Górecki (60' Dawid Przybyszewski).

Źródło: Ostrovia 1909

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!