Ostrovia Ostrów zremisowała w Wałbrzychu. 11 żółtych kartek [ZDJĘCIA]

Bezbramkowo w Wałbrzychu
Bezbramkowo w Wałbrzychu Dariusz Gdesz/walbrzych.naszemiasto
Ostrovia Ostrów zremisowała w Wałbrzychu. 11 żółtych kartek: Ostrowianie wywalczyli w Wałbrzychu jeden punkt. Pozostał jednak duży niedosyt, gdyż to podopieczni Marka Nowickiego byli bliżej zdobycia bramki. Niestety nie udało się. Za to ,,wywalczyli'' sobie aż siedem żółtych kartek, które sędzia rozdawał w tym meczu na prawo i lewo.

Ostrovia Ostrów zremisowała w Wałbrzychu. 11 żółtych kartek

Piłkarze Ostrovii zapowiadali, że do Wałbrzycha jadą po trzy punkty. I trzeba przyznać, że nie wystraszyli się rywala. Od pierwszych minut starali się przejąć inicjatywę. Już w 3 minicie na strzał zdecydował się Krzysztof Molka, ale dobrze ustawiony bramkarz Górnika nie miał problemów z obroną tego uderzenia. Ostrowianie spokojnie rozgrywali swoje akcje i znacznie dłużej od gospodarzy utrzymywali się przy piłce. W 9 minucie po strzale Marka Szymanowskiego przeszła tuż obok słupka bramki Górnika. Natomiast w 22 minucie głową piłkę udzerzał Damian Czech, ale też nie trafił w światło bramki. W 39 minucie podopieczni Marka Nowickiego byli bardzo blisko zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Macieja Kowalskiego - Haberka do piłki dopadł Michał Wrzesiński, ale jego strzał z pięciu metrów był minimalnie niecelny. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Michał Wrzesiński, ale Tomasz Kempiński z sześciu metrów nie trafił do siatki Górnika, a posłał piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron przez długi czas wiało z boiska nudą. Dwaj ostrowianie - Michał Wrzesiński i Marek Szymanowski - złapali żółte kartki. Szkoleniowiec bardzo szybko zareagował i obu piłkarzy zdjął z boiska. W 65 minicie po rzucie rożnym do piłki doszedł Grzegorz Michalak, ale posłał ją tuż nad poprzeczką. Z minuty na minutę gra stawała się coraz ostrzejsza. Nie radził sobie z zawodnikami sędzie Tomasz Krawczyk z Tomaszowa Mazowieckiego, który między 66 a 77 minutą pokazał aż sześć żółtych kartek. W sumie w całym pojedynku żółty kartonik obejrzało siedmiu ostrowian i czterech wałbrzyszan.

Końcówka spotknia należała do ostrowian. W 84 minicie Damian Michalski przyjął sobie piłkę w polu karnym Górnika, ale posłał piłkę dwa metry od prawego słupka. Trzy minuty później gospodarzy przed utratą bramki uratował Damian Jaroszewski, który po strzale Krzysztofa Molki w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Wynik
Górnik Wałbrzych - Ostrovia 0:0
Ostrovia: Pawłowski - Krawczyk, Czech, Reyer, Błaszczyk, Molka, Kowalski-Haberek, Wrzesiński (od 52 min. Szepeta), Szymanowski (od 62 min. Michalski), Gościniak, Kempiński.
Żółte karki: Krzysztof Gościniak (45 min.), Michał Wrzesiński (52 min.), Marek Szymanowski (56 min.), Damian Michalski (68 min.), Krzysztof Molka (70 min.), Dariusz Reyer (77 min.), Maciej Kowalski-Haberek (81 min.) - wszyscy Ostrovia oraz Dariusz Michalak (66 min.), Jan Rytko (69 min.), Wojciech Szuba (73 min.), Marek Wojtarowicz (86 min.) - wszyscy Górnik Wałbrzych.

Dołącz do naszej społeczności na Facebooku! Ostrovia Ostrów zremisowała w Wałbrzychu. 11 żółtych kartek