18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostrów: Nie czekaj, zbadaj się za darmo!

Łukasz Bartczak
Już teraz można rejestrować się na bezpłatne badania gruczołu krokowego
Już teraz można rejestrować się na bezpłatne badania gruczołu krokowego
Co roku w Polsce z powodu raka prostaty umiera ponad 3500 mężczyzn. Czy chcesz być kolejnym z nich?

Do 16 września roku mężczyźni powyżej 40. roku życia będą mogli zapisywać się na bezpłatne badania gruczołu krokowego.
W tym roku na skontrolowanie swojego stanu zdrowia ma szansę blisko 800 mężczyzn. Osoby, które chcą się zbadać muszą być zameldowani na pobyt stały w Ostrowie Wielkopolskim.

Założeniem programu jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości związanych z gruczołem krokowym u mężczyzn. Badanie obejmuje: przeprowadzenie wywiadu, badanie przedmiotowe per rectum, badanie poziomu hormonu sterczowego oraz USG gruczołu krokowego.

W przypadku wykrycia choroby, w celu ustalenia dalszego postępowania i leczenia osoby zostaną skierowane na konsultację do urologa.
Na badania przeznaczono 40 000 złotych.

Rejestrować się można osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do czwartku - w godzinach od 8.00 do 19.00, w piątek w godzinach od 8.00 do 17.00, pod nr telefonu 62/736-13-00 lub przy ul. Kościuszki 15.

- To już kolejna akcja badań profilaktycznych finansowanych z budżetu miasta - informuje Beata Podsadna, zastępca prezydenta miasta. - W ubiegłych latach przebadaliśmy dzieci pod względem wykrywania chorób nowotworowych i kardiologicznych oraz dorosłych pod względem chorób układu krążenia.

Jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn jest rak prostaty.
W naszym kraju na ten typ nowotworu choruje około 20 na 100 mężczyzn.

Przyczynami zachorowań na raka gruczołu krokowego są głównie predyspozycje dziedziczne, czyli wystąpienie choroby u jednego krewnego, wiek - choroba występuje niezwykle rzadko u mężczyzn poniżej 40 roku życia oraz dieta z dużą ilością tłuszczów, białka i cholesterolu.

Co należy robić aby uniknąć zachorowania na raka prostaty? Przede wszystkim należy dbać o dietę, trzeba jeść dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy A i E, karotenoidy, likopen (zawarty m.in. w pomidorach), selen, fitoestrogeny oraz produkty zawierające antyoksydanty (m.in. czerwone wino). Nie należy palić papierosów, za to dobrze jest często uprawiać seks.

Niestety rak prostaty we wczesnej fazie często nie daje żadnych objawów. Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne. Mężczyźni po 50 roku życia powinni raz w roku zgłaszać do urologa na badanie per rectum.

Metoda ta polega na penetracji odbytu palcem. Brzmi strasznie, ale jest to najlepszy sposób na wykrycie nowotworu w okolicy gruczołu krokowego.
Wykrycie choroby w bezobjawowej fazie gwarantuje możliwość całkowitego wyleczenia. Jeśli jednak rak nie będzie wcześnie zdiagnozowany i odpowiednio leczony, chory może umrzeć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostrow.naszemiasto.pl Nasze Miasto